Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Agroturystyka z nauką jazdy konnej

Posiadacze stadnin oferując gościom naukę jazdy konnej narażeni są na bariery które wiążą się z rozbudową infrastruktury gospodarczej przeznaczonej na jazdy. Receptą na ów kłopot mogą być cieszące się coraz to większą wziętością nowoczesne hale stalowe.

Pomimo tego, że jeździectwo trzeba zaliczyć do jednej z najdłużej uprawianych odmian rekreacji w naszej ojczyźnie wydaje się, że za kwestią coraz prędzej powstających nowych gospodarstw agroturystycznych dziedzina ta przeżywa swoją drugą młodość. Szczególnie wyraźnie widzimy tą tendencję dzięki coraz to bardziej przedsiębiorczym rolnikom, jacy zdali sobie sprawę z tego, że gospodarstwo potrafi przynosić dodatkowe, niezwiązane z plonami zyski. To właśnie gospodarstwa agroturystyczne sprawiły, iż coraz to więcej osób zaintrygowało się jazdą konną.

Mieszkańcy miast, którzy poszukują innego sposobu na wypoczynek, coraz to chętniej spoglądają na polską wieś, na jakiej zdołają odprężyć się równocześnie obserwując oraz uczestnicząc w podstawowych zajęciach rolników. Wzbogacenie oferty gospodarstwa wiąże się jednakże z czynnikami związanymi z rozbudową infrastruktury przeznaczonej na jazdy.

O ile gospodarstwo z racji swojej natury ma w bardzo wielu przypadkach w większym albo mniejszym stopniu dostęp do stajni oraz wypasu koni, to rzadko spotyka się na nich kryte ujeżdżalnie. Problem ów spowodowany jest za każdym razem wysokimi kosztami budowy tak dużego obiektu, który dodatkowo musi realizować konkretne warunki, jakie decydować będą o jego przydatności dla jeździectwa.

Kiedy zastanowimy się na tego rodzaju koncepty, powinniśmy odszukać firm, które wdrożą takiego rodzaju projekty np. www.wolfsystem.pl . Koszt ten jednak jest w stanie przynieść dochody wygenerowane za sprawą wydłużenia sezonu, w jakim zjeżdżają goście.Powiązane słowa: