Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Antyki nadają stylu wnętrzom

Obywatele od dawien dawna otaczają się ślicznymi, odkrytymi rzeczami, które odzwierciedlają ich poczucie piękna, preferencje, a często również stosunek do życia.

Przedmioty takie, jakie urozmaicają środek, mają być czymś, co stanowi o nietuzinkowości i nastrojowości danego miejsca. Wnętrza, w jakich pomieszkujemy oddziaływają na nastrój. Poprawiają samopoczucie, koją, pobudzają do zadumy, ale również, jednakowo niejednokrotnie, motywują, inspirują do aktywności, dając znany z przysłowia zastrzyk energii. Dobrze znane i zbadane jest oddziaływanie barw, na samopoczucie człowieka. Przykładowo, w sypialni popiera się malowanie ścian na konkretny odcień, by uzyskać efekt odprężenia, odczucie tak wyglądane po zapracowanym dniu, bądź nadzieję, która ma witać każdego dnia i optymistycznie dostrajać. Dobór odpowiedniego odcienia ściany zdeterminowany jest od osobowości i potrzeb danego człowieka. Barwa jest dla ściany tym, czym dla środka są dodatki – pierwiastkiem, jaki je realizuje, nadając niezwykły charakter. Antyki bydgoszcz, cenna ceramika, srebra, malowidła stanowią o wyjątkowości i nieszablonowości danego lokalu, gabinetu, domu. Ich dobór stanowi o należytym gustu gospodarza o predyspozycji i inwencji.

Znamionuje i niemal wyznacza osobowość. Potrzeba przestawania ze sztuką świadczy często o niebagatelności.Powiązane słowa: