Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Beton do dekoracji? Tak! Ozdoby do domu i ogrodu

Beton ostatnio stał się niezwykle modną dekoracją wszelkiego typu. Jest naturalny, nie wymaga zbytnio wiele pracy, niebywale plastyczny, przez co można zrobić z nim całą masę przedmiotów. Beton dekoracyjny przypadnie do gustu każdemu, komu marzy się loft albo mieszkanie w stylu industrialnym, aczkolwiek nie tylko. To w ostatnim czasie także często wybierany materiał do dekoracji domów jednorodzinnych bądź też ogrodów w nowatorskim stylu.

Dekoracyjny beton ma wiele różnych oblicz. Przeważnie występuje on w formie posadzki, która daje się wypolerować niemal to uzyskania efektu lustra. Warto tak czy siak być świadomym tego, że beton to nie jedynie podłoga – wręcz może być zupełnie inaczej, udaje się go umieścić go na ścianie. Tutaj niesamowicie sprawdza się w formie szorstkich kostek, które mogą imitować kamień lub cegły. Wówczas świetnie wypadają tu formy do betonu – pozwalają na stworzenie ciekawych „kamieni”, które tworzą na ścianie niesamowity widok. Beton jest szorstki, w wyniku czego sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między tak przygotowane, odlane w formie kostki da się włożyć również fugę, dzięki czemu ściana może wyglądać jeszcze lepiej.

Ciekawym rozwiązaniem, które często wykorzystuje się w miejscach publicznych, na przykład kawiarniach i restauracjach jest też beton stemplowany. Także on przypomina nam nieregularny kamień i efekt ów można uzyskać używając specyficznej formy do betonu. Prócz tego można zrobić jedną taką na milion płaskorzeźbę, która ozdobi ścianę pomieszczeń w stylu greckim bądź włoskim. Z odpowiednią formą sylikonową takie dekoracje uda Ci się stworzyć samemu, jednak zdecydowanie lepiej takie działanie powierzyć profesjonalistom. Przez to będziesz pewny tego, że ozdoba będzie zrobiona na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: