Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Beton do dekoracji? Tak! Ozdoby do domu i ogrodu

Beton ostatnio stał się bardzo modną dekoracją różnego typu. Jest naturalny, nie trzeba na tworzenie tego poświęcić zbyt wiele pracy, niezwykle plastyczny, w związku z czym można zrobić z nim sporo przedmiotów. Beton dekoracyjny przypadnie do gustu każdemu, komu marzy się loft lub mieszkanie w stylu industrialnym, jednakże nie tylko. To obecnie także niejednokrotnie wybierany materiał do dekoracji domów jednorodzinnych bądź też ogrodów w nowatorskim stylu.

Ozdobny beton ma wiele przeróżnych oblicz. Zwykle bywa on w formie posadzki, która daje się wypolerować niemal to uzyskania efektu lustra. Opłaci się aczkolwiek wiedzieć, że beton to nie jedynie podłoga – wręcz przeciwnie, udaje się go umieścić go na ścianie. W tym miejscu świetnie sprawdza się w formie szorstkich kostek, które mogą być imitacją kamienia bądź cegły. Wówczas świetnie sprawdzają się formy do betonu – umożliwiają ukształtowanie ciekawych „kamieni”, które są w stanie tworzyć na ścianie przepiękny widok. Beton jest szorstki, przez co sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między w ten sposób przygotowane, odlane w formie kostki da się włożyć także fugę, przez co ściana będzie wyglądała jeszcze lepiej.

Ciekawym rozwiązaniem, które nie raz już dostrzega się w miejscach publicznych, przykładowo kawiarniach oraz restauracjach umieszcza się również beton stemplowany. Także on przypomina nam nieregularny kamień i efekt ten udaje się uzyskać używając specyficznej formy do betonu. Dodatkowo można zrobić jedyną w swoim rodzaju płaskorzeźbę, która udekoruje ścianę pomieszczeń w stylu greckim czy włoskim. Z odpowiednią formą sylikonową tego typu ozdoby jesteś w stanie stworzyć samemu, jednak znacznie lepiej takie działanie pozostawić ekspertom. Zyskasz pewność, że ozdoba będzie wykonana na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: