Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Brykiet drzewny - czym lepszy od innych opałów?

Brykiet drzewny nierzadko posiada formę nieregularnych bloków o różnych kształtach oraz niewielkich rozmiarach. Zdaje się być to po wielokroć stosowane wyjście, po które sięgają zwłaszcza właściciele domków jednorodzinnych. Lista plusów ogrzewania posiadłości brykietem okazuje się być bardzo długa, zaś najważniejszą znich okazuje się być ekologia.

Oddziaływanie brykietu na otoczenie jest znikomy porównując z wpływem opalania węglem bądź drzewem. Przede wszystkim nie wymaga korzystania z wyczerpywanych źródeł energii, gdyż zazwyczaj ma formę sprasowanych pod olbrzymim ciśnieniem kostek, które są zrobione z trocin i odpadków drewna powstałych podczas jego obróbki. Podczas spalania nie wytwarza związków azotu i siarki, co korzystnie wpływa na czystość powietrza, ale posiada także wart podkreślenia wpływ na stan komina. Zarazem wytwarza bardzo małe ilości popiołu (3 kilogramy na 1 tonę brykietu), który dodatkowo jest totalnie naturalny, więc można stosować go jako nawóz na trawniki i pozostałe rośliny. Ażeby jednak zdawał się być tak korzystny dla ekologii, należy go pozyskiwać od wypróbowanych producentów. Całe szczęście tych jest niebywale wielu – dobrej jakości brykiet warszawa oferuje w paru miejscach.

Kaloryczność brykietu może wydać się w sumie wysoka – sięga około 20 MH/kg, gdzie dzięki czemu da się go odnosić w wyniku tego do węgla najwyższej jakości bądź pelletu. Zarazem nietypowo przez długi czas się żarzy, podtrzymując ciepło, w związku z czym można spalić go zdecydowanie mniej aniżeli drewna bądź węgla, co zmniejsza koszty. Łatwość rozpalania sprawia, że nie potrzeba do niego wykorzystać chemicznych rozpałek. Jedną z największych zalet brykietu jest jednak taka, że potrzebuje bardzo malutko miejsca w kotłowni i nie brudzi.Powiązane słowa: