Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Co musi umieścić producent na etykiecie?

Etykieta należy do tych kluczowych elementów udanego marketingu. Musi być ładna, rzucająca się w oko, zaprojektowana z dobrym gustem. Nad tym przeważnie angażują się najlepsi graficy, u których masz możliwość dokonać zamówienia na projekt etykiety. To najlepszy sposób na to, aby etykieta była naprawdę estetyczna i profesjonalna. Tak czy owak pożądane byłoby być poinformowanym o tym, że w przypadku tego co jest zawarte na etykietach do produktów spożywczych, zdają się być stosowane niezwykle ścisłe uregulowania prawne. Dowiedz się, czego nie powinniśmy zapomnieć umieścić na projekcie etykiety.

Podstawą jest to, iż, etykieta nie może wprowadzić nabywców w błąd. Każda z pojawiających się na niej dane muszą być zgodne z prawdą. Należą do nich przede wszystkim informacje związane ze składem. Poszczególne składniki mają obowiązek być poukładane pod kątem malejącej zawartości procentowej, aczkolwiek udział procentowy danego składnika nie musi być podawany – wystarczy informacja o zawartości. Jednak nie na wszystkich produktach przymusza się nas, aby podawać skład – nie trzeba robić etykiet do produktów nieprzetworzonych, orzechów, owoców oraz warzyw.

Kolejną istotną informacją, która powinna mieć miejsce na etykiecie, okazuje się być ostrzeżenie o substancjach mających działanie alergenne. To niezwykle istotne, nie wydają się być składnikiem danego produktu, a jest takie ryzyko, że zdołają się w nim znaleźć z tego powodu, iż zakład je przerabia na innych liniach.

Produkujący żywność jest zobowiązany przekazywać informację również o tym, co znajduje się w mięsie lub rybie, czyli, jaka ilość wody jest zawarta w tym produkcie – jeżeli ma jej więcej, aniżeli pięć procent. Równocześnie powinna znaleźć się na nich informacja, że w ich składzie znajduje się białko bądź były uprzednio zamrażane. Dzięki temu osoba, która podejmuje się takowego zakupu zyskuje większą świadomość tego, co kupuje.Powiązane słowa: