Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Co w domu wykonane z drewna mogą zjeść szkodniki

Próba Zwalczania szkodników drewna nie okazuje się czymś łatwym, ale nie stwierdzajmy, że to coś nierealnego. Wręcz zupełnie inaczej – jest szansa, że zakończy się powodzeniem, podstawa jednak to jest to, byś szybko rozpoznasz rodzaj szkodnika oraz wyszukać odpowiednie rozwiązanie. A to nie jest łatwe, ponieważ jeśli pragniesz znaleźć sposób na robaki w drewnie, likwidację korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, maty dezynfekcyjne, dezynfekcja wjazdu, spr to wszelakie możliwe opcje. Niełatwo postawić na najlepszy sposób wszczęcia działań. Dowiedz się, które z owadów lubują zacząć bytować w twoim drewnie.

Niebywale często mówi się, że owady, które grasują w drewnie to korniki i termity. Warto byś świadomym aczkolwiek, że one niezwykle rzadko są w stanie pojawić się w Polsce – spotkać można korniki, ale te na pewno częściej pojawiają się w starych drzewach w lesie lub parku, w których drążą długie korytarze i prowadzą do ich obumarcia. Nie mają szans, by przejść przez warstwę impregnatu, zatem nie powinny czymś atakującym drewniane elementy w domu.

Te zazwyczaj są niszczone przez dwa inne owady – spuszczele pospolite i kołatki domowe. Spuszczele bywają spłaszczone, osiągając, około dwa centymetry długości i chociaż są brązowe, dość w prosty sposób udaje się je spostrzec. Kołatki domowe natomiast lubią kojarzyć się trochę z chrząszczami, zdają się być aczkolwiek znacznie mniejszej wielkości – mają kilka milimetrów długości. Czymś co je wyróżnia jest to, że larwy mają zdolność przechodzenia przez poddawaną impregnacji warstwę, by podjąć się żerowania wewnątrz drewna. Można mieć problemy, by je wtedy spostrzec – zmiany zdają się być proste do zauważenia dopiero po dłuższym czasie. Oba wymienione owady najczęściej lubią atakować krokwie oraz inne elementy tworzące konstrukcję dachu. Rzadko w starych domach pojawiają się w wykonanych z drewna meblach, ścianach albo podłodze.Powiązane słowa: