Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Co warto wiedzieć o wyposażeniu hoteli

Wyposażenie hoteli to więcej aniżeli tylko jakiekolwiek meble, wykładziny i łóżko. Podstawowy problem to odróżnienie wyposażenia hotelu, od wyposażenia w domu. Jakkolwiek własności są podobne i czasem nawet najmniejsze elementy są wzajemnie niesłychanie podobne, z reguły szczegóły są już odmienne i to na tyle odmienne, iż przeciętne łóżko nie nadaje się do eksploatacji po trzech miesiącach, a najwyżej pół roku.

Wyposażenie hoteli to dla niego rzecz życia lub śmierci. Nie chodzi tylko o to, żeby sprostać wymogom kategoryzacyjnym, ponieważ te zostały określone jako mierzalne. Sprostać trzeba wymaganiom klientów, a to już materia gorsza, bo co użytkownik, to różne wymagania. I tak – na przykładzie łóżek: rzecz jasna w domach większość Polaków ma materace bonellowe lub jednoczęściowe tapczany, w jakich w zasadzie nawet niełatwo mówić o słusznym materacu. W hotelu stanowczo lepiej wypadają trermoelastyczne materace albo te wyprodukowane z lateksu. Dlaczego? Z następujących powodów: prościej je utrzymać w czystości,wyczyścić, można szybciej wymienić, a przede wszystkim nie są one wrażliwe na odgniecenia, dlatego po latach dalej się nadają do użytku.

Oczywiście – dobre wyposażenie hotelu to pewien wydatek, który należy uzasadnić klasą obiektu bądź prognozowanym ruchem – nie zawsze zakup najwyższej kategorii wyposażenia będzie rozsądnym rozwiązaniem, niemniej jednak rezygnować z niego zbyt pospiesznie nie trzeba – wyposażenie może podnieść jakość hotelu, a przynajmniej jego nieobiektywne postrzeganie, a więc przełożyć się również na wzrost rentowności.Powiązane słowa: