Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Czas znać szkodniki drewna, któr

Likwidacja szkodników drewna nie bywa czymś prostym, ale nie oznacza to, że niemożliwa. Wręcz przeciwnie – jest taka możliwość, że zakończy się sukcesywnie, podstawa jednak to jest to, byś szybko rozpoznasz rodzaj szkodnika i wyszperasz trafne wyjście. A to nie jest łatwe, ponieważ jeśli pragniesz znaleźć sposób na robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, maty dezynfekcyjne, dezynfekcja wjazdu, spr to wszelakie potencjalne opcje. Niełatwo Zdecydować się na odpowiedni sposób działania. Zechciej dowiedzieć się, które z owadów lubują żerować w twoim drewnie.

Niebywale wielokrotnie mówi się, że owady, które biegają w drewnie to korniki oraz termity. Jest sens wiedzieć aczkolwiek, że one niezwykle rzadko pojawiają się w naszym kraju – spotkać udaje się korniki, ale te na pewno częściej lubią pojawiać się w niemłodych drzewach w lesie lub parku, w których lubią drążyć niekrótkie korytarze, doprowadzając do ich obumierania. Nie są w stanie przejść przez warstwę impregnatu, więc nie powinny atakować drewnianym elementów w domu.

Te przeważnie są niszczone przez 2 inne owady – spuszczele pospolite oraz kołatki domowe. Spuszczele zdają się być płaskie, osiągając, tak na oko dwa centymetry długości i mimo, że zdają się być zabarwione na brązowo, całkiem w prosty sposób udaje się je wypatrzeć. Kołatki domowe za to mogą kojarzyć się trochę z chrząszczami, zdają się być aczkolwiek zdecydowanie mniejszej wielkości – miewając kilka milimetrów długości. To co je odróżnia od innych jest to, iż larwy mają zdolność przedostawania się przez poddawaną impregnacji warstwę, aby podjąć się żerowania w środku drewna. Niełatwo je w takiej sytuacji spostrzec – zmiany są widoczne dopiero po dłuższym czasie. Oba wspomniane owady przeważnie lubią atakować krokwie oraz inne elementy tworzące konstrukcję dachu. Rzadko w starych budynkach zagnieżdżają się w zrobionych z drewna meblach, ścianach albo podłodze.Powiązane słowa: