Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Czego powinno się szukać na etykietach?

Etykieta to jeden z priorytetowych komponentów sukcesywnego marketingu. Powinna być schludna, wpadająca w oko, zaprojektowana z dobrym gustem. Przy tym najczęściej działają najlepsi specjaliści od spraw grafiki, u których zdołasz dokonać zamówienia na projekt etykiety. To najbardziej odpowiedni sposób na to, aby etykieta wyglądała faktycznie estetycznie i profesjonalnie. Jednak pożądane byłoby posiadać takową wiedzę, że w przypadku zawartości etykiet do produktów spożywczych, są stosowane niezwykle rygorystyczne uregulowania prawne. Dowiedz się, co powinno znaleźć się na projekcie etykiety.

Przede wszystkim, etykieta nie może wprowadzić konsumentów w błąd. Wszystkie pojawiające się na niej informacje mają obowiązek być prawdziwe. Zaliczają się do nich szczególnie dane związane ze składem. Poszczególne składniki muszą zostać poukładane pod względem malejącej zawartości procentowej, aczkolwiek udział procentowy danego składnika nie musi być podawany – wystarczy adnotacja o zawartości. Aczkolwiek nie na wszystkich produktach jesteśmy zobowiązani wypisywać skład – nie musimy produkować etykiet do towarów nieprzetworzonych, orzechów, owoców oraz warzyw.

Kolejną istotną informacją, która powinna znaleźć się na etykiecie, okazuje się być informacja dla alergików. To niezwykle ma swoje znaczenie, aby składnikiem konkretnego produktu, a jedynie mogą się do niego dostać z tego powodu, że zakład je przerabia na sąsiednich liniach.

Produkujący żywność jest zobowiązany poinformować także o tym, co jest zawarte w mięsie albo rybie, czyli, ile wody zawiera ten produkt – w sytuacji gdy ma jej więcej, aniżeli 5%. Tak samo ma obowiązek otrzymać miejsce na nich informacja, iż zawierają białko lub były wcześniej zamrażane. Dzięki temu osoba nabywająca ma mieć większą świadomość tego, co kupuje.Powiązane słowa: