Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Często używane dekoracje w domach

Praktycznie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że życie biesiadne często koncentruje się w jadalni, w której spędzamy wiele czasu, w szczególności, gdy lubimy gotować. Z owego względu bardzo warto zatroszczyć się o ozdoby kuchenne, by było nam jeszcze bardziej miło.

Dekoracje w kuchni są oczywiście na miejscu, jednak niestety miejsca w kuchni za każdym razem jest malutko. Najbardziej wskazane są dekorację na ścianach, jakież udaje się uczynić z ziół i roślin ogrodowych. Równocześnie takiego typu dekoracja jest za każdym razem pod ręką, i jeśli gotujemy moglibyśmy wykorzystać je do naszych dań. Jako bazę do dekoracji kuchennej, mamy możliwość używać np. wieniec z czosnku, taki który osiągalny jest na bazarze, bądź też w warzywniaku.

Naturalnie moglibyśmy użyć różnorakie zioła oraz pęczki roślin. Tego rodzaju pomysłowa dekoracja, przymocowana w suchym kąciku, z daleka od światła słonecznego będzie fajnie się przedstawiać oraz rozsiewać delikatną woń w owej kuchni. W sklepach bez kłopotu nabywamy świeżą bazylię, tymianek czy miętę w doniczce. Świeże, bujne zioła w doniczce to nie tylko nowa dekoracja naszego parapetu. Zielenina wyhodowana w warunkach domowych to przede wszystkim kopalnia niezwykle wielu witamin.

Poza tym dania z dodatkiem ziół serwowanych prosto z gałązki, są o wiele bardziej aromatyczne. Bardzo warto, więc mieć je za każdym razem pod ręką. Bardzo warto wspomnieć, że zioła wymagają wiele wilgoci oraz światła. Zatem najświetniej ustawić doniczki w nasłonecznionym, lecz nie suchym miejscu. Zioła żądają dziennego podlewania, natomiast w chłodne dni wystarczy jedynie 2 razy w tygodniu. W owej kuchni pięknie prezentować się będą ozdoby z nawleczonych papryczek na przemian z listkami laurowymi, powieszone wzdłuż okna na tle firanek kuchennych.Powiązane słowa: