Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Czym jest szkło profilowe?

Przeglądając kilkanaście stron internetowych, natknęłam się na hasło reklamowe „szkło profilowane w licznym stylu”. Przystanęłam na chwilę przy tym zdaniu, albowiem wywołało we mnie burzę koncepcji. Wiem dokładnie, czym jest szło a także umiem także wyjaśnić znaczenie zwrotu profil.

Jednak połączenie owych 2 wyrazów dało mi do myślenia. W pierwszej chwili doszło mi do głowy dosłowne tłumaczenie. Czyli szkło, w jakim jesteśmy w stanie dowolnie wymieniać kształt. Lecz po dłuższej chwili rozmyśleń nie mogłam tak po prostu uznać własnego wyjaśnienia i wymyśliłam zagłębić się w owo stwierdzenie. Z racji, iż jestem osobą ciekawską, postanowiłam sprawdzić, czym jest magiczne objaśnienie – profilowane.

Źródłem wiedzy okazał się jak zawsze wszystko wiedzący dostęp do internetu. Po wpisaniu hasła szkło profilowe profilit już w pierwszych portalach mogę dojrzeć wiele ciekawych i mniej ciekawych, ogromnych i jednozdaniowych wyjaśnień. Skupmy się przeto na jednym źródle wiedzy i zajrzyjmy na konkretną stronę. Określenie szkło profilowane zamiennie może być oznaczane dyle szklane, szkło kanałowe ewentualnie ceowniki szklane. Nie wiem jak wam, lecz jego synonimy totalnie nic mi nie mówią. Idźmy więc dalej. Następne zdania zagłębiają się w budowę. I tak takiego rodzaju szło składa się z mieszanki sodowo-wapniowo-krzemiankowej. Totalnie jak szło płaskie! Uwaga, mamy pierwszą podpowiedź. Wiemy już, że nie jest to tradycyjne szkło płaskie.

Siła dedukcji oraz kolejny tekst wyjaśnia, iż jest to szkło o unikalnym obrysie, posiadające wielką intensywność mechaniczną. Opierając się na nauce uzyskanej z jednej ze stron sieciowych, warto jest stwierdzić, że szkło profilowe to taki wynalazek, jaki stanowczo przypomina tradycyjne płaskie szkło, z taką różnicą, że moglibyśmy je wyprofilować na dowolny obrys. Ot i cała filozofia!Powiązane słowa: