Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Dania na telefon

Każde miasto w naszej ojczyźnie ma własne preferencje kulinarne oraz preferencje co do posiłków, jakie jedzą najswobodniej mieszkańcy. Po analizie danych, dotyczących tego, jakież posiłki najswobodniej zamawiamy, możemy wiele dowiedzieć się o tym, czy dane miasto jest zamożne, zapracowane, czy też jedzenie przeważnie zamawiają jednostki samotni albo też całe grupy. W Krakowie po równoległych analizach okazało się, iż na czele listy znalazła się pizza.

Bez zaprzeczania to pizzę jadamy najswobodniej, znacząco częściej niż jakiekolwiek odmienne jedzenie w mieście. Pozostałe miejsce to domowe obiady, a więc zwyczajne dania z kuchni polskiej. To też nie jest specjalnie dużym zaskoczeniem, niemal każdy lubi dania do jakich jest przyzwyczajony a także z chęcią je to, co już zna. Jednakże na dalszych położeniach listy ukazały się już mniej sztampowe dania, jak kebab. W Warszawie mamy do czynienia z niezwykle wielkim zróżnicowaniem, jeżeli chodzi o gusta odbiorców. W konsekwencji gdy w odmiennych miastach pizza wyraźnie panuje wśród zamawianych dań, w stolicy zajmuje ona drugie miejsce pod względem liczby zamówień.

Wynikać to jest w stanie m.in. z tego, iż mieszkańcy Warszawy potrafią sobie przyzwolić na zamówienie nieco droższego jedzenia, cenią eksperymentować, poza tym posiadają do wyboru większą ofertę. Jedzenie na telefon Warszawa to także kuchnia azjatycka, z której bardzo ochoczo czerpią mieszkańcy stolicy. Kiedy najczęściej zamawiamy? To jest fascynująca rzecz, gdy porównamy Polskę z resztą świata, gdzie najwyższy punkt zamówień przysługuje w godzinach nocnych, w naszym kraju szczyt zamówień zwykle przysługuje w porze lunchu jak również w weekendy.

Jeżeli chodzi o odmienne dni tygodnia najmniej zamówień przypada na początek tygodnia, następuje to z faktu, iż w czasie weekendu osoby będą miały czas, aby sobie przygotować jedzenie oraz zabrać do pracy.Powiązane słowa: