Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Dekorujmy dom i ogród - użyjmy do tego betonu!

Beton w ostatni czasie zdaje się być bardzo modną dekoracją wszelkiego typu. Jest naturalny, nie trzeba na tworzenie tego poświęcić zbyt wiele pracy, bardzo plastyczny, więc można dokonywać z niego wiele rzeczy. Beton dekoracyjny przypadnie do gustu każdemu, komu marzy się loft lub mieszkanie w stylu industrialnym, ale nie tylko. To w ostatnim czasie też niejednokrotnie decydujemy się na ten materiał do dekoracji domów jednorodzinnych lub ogrodów w nowatorskim stylu.

Ozdobny beton posiada całą gamę przeróżnych oblicz. Zazwyczaj występuje on w formie posadzki, która daje się wypolerować niemal to uzyskania efektu lustra. Jest sens aczkolwiek być świadomym tego, iż beton to nie jedynie podłoga – wręcz przeciwnie, udaje się go zamontować go na ścianie. W tym przypadku niesamowicie sprawdza się w formie szorstkich kostek, które mogą być imitacją kamienia bądź cegły. Tutaj dobrze wypadają tu formy do betonu – umożliwiają ukształtowanie intrygujących „kamieni”, które tworzą na ścianie specyficzny widok. Beton jest szorstki, przez co sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między w ten sposób przygotowane, odlane w formie kostki da się włożyć także fugę, przez co ściana będzie wyglądała jeszcze efektywniej.

Ciekawym rozwiązaniem, które nie raz już dostrzega się w miejscach publicznych, choćby w kawiarniach i restauracjach umieszcza się też beton stemplowany. Także on wygląda jak nieregularny kamień i efekt takowy udaje się zdobyć za pomocą specjalnej formy do betonu. Ponadto można stworzyć wyjątkową płaskorzeźbę, która ozdobi ścianę pomieszczeń w stylu greckim bądź włoskim. Z stosowną formą sylikonową tego typu ozdoby możesz wyprodukować samemu, aczkolwiek znacznie lepiej takie działanie oddać w ręce profesjonalistów. Przez to będziesz pewny tego, że ozdoba zostanie wytworzona na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: