Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Dereń biały - kilka podstaw o pielęgnacji i wymaganiach

Jeżeli jesteś miłośnikiem krzewów dekoracyjnych, dereń biały okazuje się być z pewnością jedną z najbardziej godnych uwagi propozycji. Jest to niebywale dekoracyjna roślinność, która doskonale sprawdza się w każdym ogrodzie. Dowiedz się, jakie są wymagania derenia białego i w jaki sposób pielęgnować tę niesamowitą roślinkę.

Dereń biały tak nazywany jest krzew, który charakteryzuje się błyskawicznym tempem wzrastania. Jego pędy miewają tendencje do pokładania się, dodatkowo potrafią także powoli przyrastać się do ziemi. Calutka roślina jest w stanie osiągnąć wręcz 3 metry wysokości, aczkolwiek dochodzi do tego, iż w uprawie w rodzimych warunkach klimatycznych najczęściej ma troszkę mniej wysokości. Warto być świadomym tego, że dereń biały to roślinność, która zdobi nasze otoczenie przez calutki rok. Przede wszystkim wspaniale prezentują się jego zakolorowane na czerwono pędy, które pięknie wyglądają też wtedy zanim zaczną mieć pierwsze liście. Jednak najpiękniejszą ozdobą owych roślin są właśnie liście – jajowate, o ciemnozielonym kolorze, przebarwiają się w czasie jesiennym na niepowtarzalny, karminowy kolor. Drobne kwiaty i niebieskawe owoce też korzystnie wpływają na wygląd całej roślinki.

Uprawa derenia białego nie wydaje się być trudna. Krzew lubi zwłaszcza gleby odpowiednio nawilgocone albo minimalnie podmokłe i właśnie z tego powodu cieszy się tak dużym powodzeniem – jest mało roślinności, które sprawdzają się w takich warunkach. Jego dodatkowym atutem jest to, iż jest totalnie odporny na suszę i zimno. Rozsądnie jest jednak zabezpieczyć go na zimę, a choćby stworzyć zabezpieczenie systemu korzeniowego za pomocą kopczyka ziemi, liści albo zabezpieczenia agrowłókniną. Świetnie toleruje nawet najostrzejsze cięcie, więc bez oporów można go zmniejszać. Nie potrzebuje podlewania, chyba że w okresie długotrwałych susz, jednak dobrze wypadnie okresowe zasilanie od czasu do czasu, gdy trwa sezon wegetacyjny.Powiązane słowa: