Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Dereń biały- czego wymaga, jak pielęgnować?

Jeżeli jesteś miłośnikiem krzewów ozdobnych, dereń biały jest z pewnością taką z najciekawszych propozycji. Okazuje się być to niezwykle dekoracyjna roślinka, która świetnie wypada we wszystkich ogrodach. Dowiedz się, jakie są wymagania derenia białego oraz jak pielęgnować tę niezwykłą roślinę.

Dereń biały to krzew, który charakteryzuje się szybkim tempem wzrastania. Jego pędy miewają tendencje do pokładania się, dodatkowo mogą również powolutku przyrastać się do ziemi. Calutka roślina może osiągnąć wręcz 3 metry wzwyż, jednakże dochodzi do tego, iż w uprawie w rodzimych warunkach klimatycznych przeważnie ma troszkę mniej wysokości. Zechciej też być świadomym tego, iż dereń biały jest rośliną dekoracyjną przez calutki rok. Zwłaszcza fenomenalnie prezentują się jego zakolorowane na czerwono pędy, które ładnie wyglądają też wtedy zanim zaczną mieć pierwsze liście. Jednakże najpiękniejszą ozdobą tych roślinek okazują się być właśnie liście – jajowate, o ciemnozielonym kolorze, przebarwiają się jesienią na wyjątkowy, karminowy koloryt. Drobniutkie kwiaty i niebieskawe owoce także korzystnie wpływają na wygląd calutkiej rośliny.

Uprawa derenia białego nie wydaje się być przesadnio sprawiająca problemy. Krzew lubi szczególnie gleby odpowiednio nawilgocone albo troszeczkę podmokłe i właściwie z tego powodu cieszy się tak sporym powodzeniem – zdaje się być mało roślinności, które idealnie odnajdują się w takich warunkach. Jego dodatkowym plusem jest to, iż zdaje się być niewiarygodnie odporny na suszę oraz zimno. Warto jednak zabezpieczyć go na zimę, a przynajmniej zabezpieczyć system korzeniowy tworząc kopczyk ziemi, liści lub zabezpieczenia agrowłókniną. Dobrze znosi też te najostrzejsze cięcie, przez co bez obaw udaje się go zmniejszać. Nie potrzebuje podlewania, chyba że w okresie długotrwałych susz, jednak doskonale sprawdzi się okresowe zasilanie od czasu do czasu, gdy trwa sezon wegetacyjny.Powiązane słowa: