Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Dereń biały- zasady pielęgnacji i jego potrzeby

Jeżeli jesteś miłośnikiem krzewów dekoracyjnych, dereń biały okazuje się być z pewnością tą z najbardziej godnych uwagi propozycji. Jest to niezwykle dekoracyjna roślinność, która perfekcyjnie wygląda w każdym ogrodzie. Zechciej upewnić się, jakie są wymagania derenia białego oraz jak troszczyć się o tak wspaniałą roślinę.

Dereń biały tak nazywany jest krzewcharakteryzujący się błyskawicznym wzrostem. Jego pędy mają tendencje do pokładania się, ponadto potrafią też w powolnym tempie przyrastać się do ziemi. Cała roślina potrafi osiągnąć nawet 3 metry wzwyż, jednak okazuje się, iż w uprawie w naszych warunkach klimatycznych przeważnie ma odrobinę mniej wysokości. Jest sens być douczonym o tym, że dereń biały to roślinność, która zdobi nasze otoczenie przez calutki rok. Przede wszystkim perfekcyjnie potrafią prezentować się jego zakolorowane na czerwono pędy, które pięknie wyglądają nawet zanim pojawią się liście. Jednakże najbardziej uroczą dekoracją tych roślinek zdają się być właśnie liście – jajowate, w odcieniach ciemnej zieleni, przeobrażają swój koloryt w czasie jesiennym na niepowtarzalny, karminowy kolor. Drobniutkie kwiaty i zabarwione na niebiesko owoce też korzystnie wpływają na wygląd calutkiej roślinki.

Uprawa derenia białego nie wydaje się być przesadnio sprawiająca problemy. Krzew lubi zwłaszcza gleby wilgotne lub troszeczkę podmokłe i właściwie z tego powodu aż z tak sporym powodzeniem – zdaje się być niewiele roślin, które sprawdzają się w takich warunkach. Jego dodatkowym wyróżnikiem jest to, że jest niewiarygodnie odporny na suszę oraz zimno. Opłaca się jednakże osłonić go na czas zimy, a przynajmniej zabezpieczyć system korzeniowy tworząc kopczyk ziemi, liści lub zabezpieczenia agrowłókniną. Dobrze znosi też te najostrzejsze cięcie, więc bez oporów udaje się go zmniejszać. Nie wymaga podlewania, chyba że w okresie długotrwałych susz, jednakże doskonale wypadnie okresowe zasilanie od czasu do czasu, gdy trwa sezon wegetacyjny.Powiązane słowa: