Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Drewniane fragmenty domu mogą niszczyć pewne szkodniki

Próba Zwalczania szkodników drewna nie okazuje się czymś łatwym, jednakże nie stwierdzajmy, że to coś nierealnego. Wręcz przeciwnie – jest taka możliwość, że zakończy się sukcesywnie, pod warunkiem jednak, że jak najszybciej rozpoznasz rodzaj szkodnika oraz wyszukać odpowiednie wyjście. A to nie okazuje się być czymś nieskomplikowanym, ponieważ jeśli poszukujesz sposobu na robaki w drewnie, likwidację korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, maty dezynfekcyjne, dezynfekcja wjazdu, spr to wszystkie możliwe opcje. I jak tu szybko Zdecydować się na trafny sposób wszczęcia działań. Dowiedz się, które z owadów lubują zagnieździć się w twoim drewnie.

Niebywale wielokrotnie uważa się, że owady, które grasują w drewnie to korniki oraz termity. Opłaca się być doinformowanym o tym aczkolwiek, że one nad wyraz rzadko są w stanie pojawić się w Polsce – dostrzec można korniki, lecz te naprawdę częściej pojawiają się w starych drzewach w lesie bądź też parku, w których drążą długie korytarze, doprowadzając do ich obumierania. Nie mają szans, by przemieścić się przez warstwę impregnatu, przez co nie powinny czymś atakującym drewniane elementy w domu.

Te zazwyczaj są niszczone przez dwa inne owady – spuszczele pospolite oraz kołatki domowe. Spuszczele zdają się być spłaszczone, mają, około 2 cm długości i mimo, że są brązowe, całkiem w prosty sposób udaje się je spostrzec. Kołatki domowe natomiast mogą kojarzyć się trochę z chrząszczami, zdają się być jednak zdecydowanie mniejszej wielkości – miewając kilka milimetrów długości. To co je odróżnia od innych jest to, iż larwy mają zdolność przechodzenia przez poddawaną impregnacji warstwę, aby podjąć się żerowania wewnątrz drewna. Można mieć problemy, by je w takiej sytuacji spostrzec – zmiany są zauważalne dopiero po dłuższym czasie. Oba wspomniane owady przeważnie atakują krokwie oraz pozostałe elementy konstrukcyjne dachu. Rzadko w starych domach zagnieżdżają się w drewnianych meblach, ścianach bądź też podłodze.Powiązane słowa: