Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Drewno, którym powinno się palić w kominku

Perfekcyjne drewno kominkowe? Nie ma czegoś takiego! To zależy albowiem od twoich żądań oraz potrzeb. Pomyśl, czego oczekujesz. Jeżeli będziesz dokonywał rozpalania kominka jedynie niezbyt często, by móc czerpać radość podczas odpoczynku przy kominku, wybór musi paść na inne drewno, niż wtedy, kiedy chcesz, by kominek mógł być także czymś co jest wykorzystywane jako czasowe ogrzewanie mieszkania. Czas, by poznać najlepsze gatunki drewna do kominka i posiadaj wiedzę o tym, które nabyć zgodnie z tym, czego szukasz.

Jednym z tych kluczowych kryteriów jest to, że drewno kominkowe musi pochodzić ze sprawdzonego punktu. Nie takim, które powinno przykuć Twoją uwagę wydaje się być drewno znalezione w lesie, nabyte u leśniczego, niewykorzystane cząstki z tartaków bądź drewno pobudowlane. To najgorsze wyjście, bo impregnaty oraz inne środki chemiczne już będąc palone w krótki niszczą komin. W tym przypadku lepiej jest

powierzyć to odpowiedniej firmie. Obecnie ofert zdaje się być naprawdę dużo, choćby oferują drewno kominkowe wyględy. Posiadają one bardzo dobre propozycje, a co ważne, oferowane w tych miejscach drewno jest niezwykle dobrej jakości. Co ważne, przedsiębiorstwa te oferują również niezwykle płynną przywózkę do domu.

Jaki gatunek drewna wypada najlepiej w kominku? Jeśli chcesz palić na ogrzewanie, najlepszy będzie oczywiście grab. Ze wszystkich krajowych gatunków ma najwyższą wartość opałową, też ze względu na bardzo mały udział kory – jedynie 7%. Przekazuje jednak niezbyt efektowny płomień, zatem jeśli myślisz o buzującym ogniu, koniecznie postaw na jesion, którego wartość opałowa jest minimalnie mniejsza. To twarde, kaloryczne drewno, ale bardzo ładnie się pali. Najbardziej rozpowszechnionym drewnem można uznać jednak dąb, który podczas palenia stopniowo uwalnia olejki eteryczne, wydzielając bardzo przyjemny aromat.Powiązane słowa: