Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Drewno kominkowe – jakie wybrać?

Drewno do kominka, które wydaje się być ideałem? Nie ma czegoś takiego! To zależy albowiem od twoich oczekiwań i potrzeb. Pomyśl, czego co jest Ci tak naprawdę potrzebne. Jeżeli będziesz podejmował się rozpalenia tylko od czasu do czasu, aby móc rozkoszować się wypoczynkiem przy ogniu, wybór musi paść na inne drewno, niż w sytuacji, gdy chcesz, aby kominek zdał się być też formą na czasowe ogrzewanie miejsca, w którym przebywamy. Poznaj najlepsze gatunki drewna kominkowego i bądź poinformowany o tym, jakie wybrać stosownie do naszych wymagań.

Jednym z najważniejszych kryteriów zdaje się być to, iż drewno kominkowe musi pochodzić z przetestowanego źródła. Nie takim, które powinno przykuć Twoją uwagę wydaje się być drewno znalezione w lesie, kupione u leśniczego, niewykorzystane cząstki z tartaków bądź drewno pobudowlane. To będzie najgorszy wybór, z uwagi na to, że impregnaty i inne środki chemiczne momentalnie niszczą komin. Wtedy musisz

zaufać stosownej firmie. Obecnie ofert jest naprawdę wiele, choćby dysponują w ofercie drewno kominkowe wyględy. Posiadają one niezwykle niezłe propozycje, a co istotne, oferowane tam drewno zdaje się być niezwykle wysokiej jakości. Co warte podkreślenia, firmy te oferują też bardzo płynną przywózkę do domu.

Jaki gatunek drewna odnajdzie się najlepiej w kominku? Jeśli chcesz palić na ogrzewanie, najlepszy okaże się być oczywiście grab. Ze wszystkich polskich gatunków ma najwyższą wartość opałową, również ze względu na bardzo mały udział kory – ledwo 7%. Przekazuje jednak mało efektowny płomień, zatem jeśli myślisz o buzującym ogniu, koniecznie zdecyduj się na jesion, którego wartość opałowa jest nieco mniejsza. To twarde, o wysokiej kaloryczności drewno, lecz bardzo ładnie się pali. Najbardziej znanym drewnem jest jednak dąb, który podczas palenia powoli uwalnia olejki eteryczne, wydzielając bardzo przyjemny aromat.Powiązane słowa: