Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Drewno kominkowe - jest w czym wybierać!

Drewno do kominków powinno spełniać parę istotnych kryteriów – wskazane jest, aby było suche, poprawnie okorowane i stosownie twarde. Co więcej warto, by zostało porąbane na kawałeczki o szerokości 20-30 cm. Rozsądnie jest także posiadać wiedzę, iż w kominkach nie powinno się palić drewnem nieznanego pochodzenia, przywiezionym bezpośrednio z lasu bądź – to stanowczo najgorsza opcja – pobudowlanym. Dlatego w tej sprawie warto zdobyć zaufanie profesjonalnej firmie. Niedrogi pellet wyględy proponują w paru miejscach, warto wówczas się zapoznać z ich ofertami, by wytypować najbardziej dogodną opcję do swoich oczekiwań.

Drewno, którego kaloryczność można określić za najwyższą jest grab. Uważa się go za najlepsze drewno kominkowe, z bardzo mającego znaczenie powodu – jest łatwopalny, nie zawiera zanadto wiele kory oraz przez długi czas się wypala, przekazując niemałą ilość ciepła. Ma jednak nietuzinkową wadę – tworzy nie za bardzo dobrze się prezentujący, mało efektowny płomień. Z tego względu każdy, kto lubi relaksować się przy trzaskającym ogniu, sięgają częściej jesion – podobny rodzaj drzewa pod względem kaloryczności, ale daje zdecydowanie efektowniejszy płomień.

Fanatycy urzekających woni podczas palenia wybierają przeważnie dąb. To faktycznie popularne drewno, będzie tak czy owak nieco droższe aniżeli inne gatunki. Mimo, że posiada dużo kory oraz błyskawicznie się spala, wybiera się go przez to, że wykazuje uroczy płomień oraz poruszający aromat – drewno zawiera wiele olejków eterycznych, które uwalniają się pod wpływem ciepła. Równie godny uwagi zapach przekazuje drewno z drzew owocowych, zwłaszcza jabłoni, gruszy i wiśni. Jest także całkiem wysoko kaloryczne, zarazem spala się równomiernie i nie tworzy nazbyt dużo popiołu. Swoją uwagę warto też poświęcić brzozie, która jest w miarę niedroga, a wypala się powoli, dając silny, buzujący płomień.Powiązane słowa: