Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Drzwi przesuwane - zastosowanie

Nie raz w czasie urządzania mieszkanka zastanawiamy się nad wyjściem, takie które oddzieliłoby bądź zamknęłoby pomieszczenia. Wypatrujemy drzwi, które otwarte schowają się za jakiś mebel bądź wkomponują się w ścianę pozwalając nam na wykorzystanie przestrzeni zajętych poprzez zwyczajowe drzwi.

Chcąc oszczędzać miejsca jak i dostać podziału pomieszczeń warto jest używać wyjście oparte na systemach przesuwnych naściennych lub chowanych w ścianę. Drzwi przesuwne to genialne rozwiązanie zarówno w niewielkim pomieszczeniu, w którym liczy się niemal każdy centymetr, jak i w wielkim, gdzie skrzydło otwartych drzwi komplikowałoby aranżację wnętrza.

Drzwi przesuwne otwierają się i zamykają wzdłuż linii ściany. Mogą się odsuwać na ścianę i wtedy po otwarciu są widoczne bądź schowane w specjalnej kasecie - wówczas nikną w ścianie. Jesteśmy w stanie je zrobić na wszelkim etapie budowy domu. Model montażu jest zależny od tego, czy ściany już stoją, jak rozległy jest otwór drzwiowy, jak również od tego, jak wiele posiadamy miejsca na odsunięcie skrzydła drzwi.

Oto parę pomysłów, gdzie dekoratorzy oferują wykorzystanie drzwi przesuwnych: a) pomiędzy garderobą a sypialnią – jeżeli przesuniemy drzwi ukryjemy poranny rozgardiasz panujący przeważnie w garderobie bądź sypialni. b) między pokojami średniej wielkości – po przesunięciu drzwi zdobędziemy efekt jednego, obszernego pomieszczenia, zmieniając tym samym rozmiar oraz funkcje mieszkania, np. pokój dzienny zespolony z jadalnią będzie budził wrażenie przestronnego salonu. c) pomiędzy pokojem dziennym a kuchnią – po rozsunięciu drzwi formuje się wielka przestrzeń, po zamknięciu 2 osobne pomieszczenia, dla przykładu sypialnia jak i kuchnia. d) w przedpokoju – drzwi przesuwne idealnie sprawdzają się jako zamknięcia szaf wnękowych.

Drzwi przesuwne to nie tylko komfort, ale głównie sposób na zaoszczędzanie przestrzeni, zwłaszcza w małych pomieszczeniach.Powiązane słowa: