Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Hortensja Limelight ma swoje uznanie u ogrodników

Hortensja Limelight to jedna z młodszych rodzajów hortensji bukietowej. Swoje nazewnictwo zawdzięcza limonkowemu zabarwieniu swoich kwiatów. Kwiatostany tej odmiany są dużej wielkości i zdołają zdobyć wielkość wręcz 30 cm. Kolor kwiatów w odcieniu limonki pozostaje aż do pory jesiennej. Są one następnie na suche bukiety. Wbrew wielkości kwiatostanów, Limelight posiada stosownie sztywne i trwałe pędy, żeby je podtrzymywać. Poprzez to temu wręcz silny deszcz nie sprawi, że kwiaty się przewrócą.

Limelight, tak jak pozostałe hortensje bukietowe, lubi wilgotną i żyzną glebę, która powinna mieć kwaśny odczyn. Odmiana ta prosi się, aby móc bytować na stanowisku nasłonecznionym albo w półcieniu i jest niezwykle wrażliwa na brak wody. Z tego powodu należy dbać o jej należyte nawodnienie. Limelight, tak samo jak pozostałe hortensje bukietowe, z łatwością przejdzie zimę w polskim klimacie. Zatem nie wykazuje potrzeby zabezpieczania ich na porę roku zwaną zima. Natomiast warto ją raz na rok podciąć, gdyż stymuluje to powstawanie większej wielkości kwiatostanów.

Hortensja Limelight jest odmianą tak zjawiskową, iż należałoby ją sadzić w miejscu dobrze wyeksponowanym. Najlepiej posadzić ją pojedynczo bądź też w skromnych grupach. Ze względu na spore kwiaty tej odmiany, nie wymaga ona podobnie plennie kwitnących sąsiadów. Może być sadzona z dereniami białymi bądź paprociami. Z klasą będzie prezentować się również z roślinami zabarwionymi na purpurowo, takimi jak bordowy berberys.

Mając na myśli hortensja limelight - internetowy sklep ogrodniczy , który nie ma jej w proponowanej ofercie, należy przeważnie do rzadkości. Jest to odmiana ogólnie możliwa do nabycia zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto ją mieć w swoim ogrodzie, gdyż jest to pełna uroku i sprawdzona odmiana.Powiązane słowa: