Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Hortensja Polar Bear - ozdobnik ogrodów

Hortensje są ,,mieszkańcami" w polskich terenach ogrodowych już od bardzo dawna. Powiązane może to być zapewne z ich inspirującą prezencją, a zapewne z faktem, że niezawodnie i długo kwitną. Nadzwyczaj hortensje pochodzą z miejsc znajdujących się w Ameryce Północnej i Południowej i w Azji.

Hortensje bukietowe są roślinamiwieloletnimi, a ponadto w sumie bez trudów się je uprawia, jeśli tylko da się im się stosowne warunki glebowe i świetlne. Lubią one żyzną glebę o kwaśnym odczynie, która powinna być nieustannie odpowiednio nawodniona. Hortensja najlepiej rośnie na stanowisku nasłonecznionym i ciepłym. Odmiana, która może wyróżnić się najbardziej, będzie hortensja bukietowa Polar Bear. Jest to niesamowita odmiana, która posiada niezwykle duże kwiatostany. Zdołają one osiągać wręcz 40 cm długości. Polar Bear wyhodowana została w Holandii. Powstała poprzez skrzyżowanie dwóch odmian hortensji wiechowatych: Grandiflory oraz Limelight. Kwiaty tej odmiany są gdy zaczynają kwitnąć jasnozielone, aby w kolejnym etapie przez długi czas posiadać kolor biało-kremowy. U schyłku kwitnienia zmieniają kolor na jasnoróżowy. Polar Bear kwitnie niebywale długo, bowiem od lipca do końca sezonu jesiennego. Krzewy hortensji Polar Bear zdobywają zazwyczaj do 1,5 metra wzwyż oraz do podobnej szerokości.

Absolutną zaletą tej odmiany jest jej dobitna niepodatność na mróz. Roślina ozdabia ogród też zimą, ponieważ jej zaschnięte kwiatostany są wciąż na pędach i oproszone śniegiem prezentują się naprawdę ozdobnie. Jeśli marzy nam się Hortensja bukietowa Polar Bear cena sadzonki nie jest wygórowana. To koszt zazwyczaj około trzydziestu złotych. Mądrze jest zainwestować w jej kupno, gdyż będzie nietuzinkową dekoracją naszych ogrodów, szczególnie wsadzona w towarzystwie bylin bądź też wysokich traw.Powiązane słowa: