Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Jak leczyć kaszel u pupila?

Nie tylko osoby narażeni są na różnorakiego rodzaju zainfekowania. Zapalenie gardła bądź katar jest w stanie również dopaść naszego psa. Gdy po spacerze kicha oraz pokasłuje, z pewnością stał się ofiarą infekcji. Psy, szczególnie w stosunku z ludźmi, przeziębiają się w miarę rzadko. Nie są jednak kompletnie odporne na postępowanie krążących w powietrzu wirusów oraz bakterii. Chory futrzak w bardzo wielu przypadkach robi się osowiały a także najczęściej nie ma też apetytu. Potrafi mieć problem z oddychaniem.

Zaś kłopot z przełykaniem pokarmów może świadczyć o obrzęku gardła. Najprościej jesteśmy w stanie to sprawdzić bardzo delikatnie naciskając szyję psa tuż pod pyskiem. Kiedy zacznie kaszleć albo połykać ślinę - będzie to oznaczało, iż gardło jest zainfekowane. Najczęstszymi objawami choroby są również kaszel jak również kichanie. Wydzielinie z nosa zazwyczaj towarzyszy odruch wymiotny. W skrajnych przykładach pies jest w stanie cierpieć z motywu krwotoków z nosa, co może sygnalizować też dysfunkcje krzepnięcia krwi. Jeżeli zwierzę zachorowało i stwierdzimy u niego lekki katar oraz kaszel, można ufundować domowe sposoby leczenia. Zwykle pomaga zaaplikowanie 2 razy na dzień leku z rutyną i witaminą C.

Na gardło dopomagają do kupienia w aptekach syropy ziołowe z witaminą C. Jednak najlepiej udać się do weterynarza, aby zdiagnozował przeziębienie. Klinika i lecznica weterynaryjna w Gliwicach na Śląsku z całą pewnością wskaże nam dopasowany lek oraz kurację jaką należy zastosować. Przyczyny przeziębienia u psów są jednakowe do tych u ludzi. Zwierzętom szkodzą przede wszystkim nagłe zmiany temperatury.

Zafundowanie zwierzakowi, który zwykle całe dnie leży pod cieplutkim kaloryferem, kilkugodzinnego spaceru w mroźny wieczór, potrafi skończyć się chorobą.Powiązane słowa: