Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Jak podejść do rozpoznawania owadów i szkodników drewna?

Owady w drewnie to nie mały kłopot. Są uciążliwe i potrafi męczyć, dodatkowo mogą doprowadzić do niemałych szkód w konstrukcji drewnianej dachu. Na dodatek możemy mieć trudności, by je spostrzec w drewnie oraz znaleźć odpowiednie informacje z nimi związane . Owady w drewnie, firma dezynsekcyjna , gazowanie drewna, spuszczel pospolity, kołatek domowy, dezynsekcja mikrofalami, korniki w drewnie, robaki oraz mącz – to skomplikowany, by wyszperać trafne wyjście z tej opresji w Internecie, gdyż te wszystkie słowa i opcje lubią się mieszać i łączyć. Dlatego dajemy kilka przydatnych podpowiedzi, jakie szkodniki drewna mogły zaatakować twoje mieszkanie.

Korniki w drewnie domowym pojawiają się w sumie rzadko, mimo to to najczęściej kojarzone przez nas szkodniki drewna. Nie przesadnio często są w stanie przecisnąć się przez zaimpregnowane części, tym bardziej, iż potrzebuje niemało miejsca, gdyż kiedy żeruje wydrąża wybitnie długie korytarze, przez co deski podłogowe i krokwie czy inne elementy konstrukcyjne budynków raczej ich nie interesują. Za to właśnie te elementy wielokrotnie są zajmowane przez 2 inne szkodniki drewna: spuszczela pospolitego i kołatka domowego. Jeśli twoje drewno posiada ślady szkodników, to możliwe, iż któryś z dwóch gatunków postanowił u ciebie zamieszkać.

Spuszczele są spłaszczone, dochodząc długości mniej więcej 2-3 cm. Dzięki temu są doskonale wpadające w oczy, chociaż wykazują buro-brązowy kolor drewna. Kołatki za to – drugi popularny gatunek szkodników drewna – wykazują kształt małych chrząszczy, lecz bez specjalnej aparatury niełatwo to zaobserwować, gdyż zdają się być minimalne – miewają ledwo co parę milimetrów długości. Szkodniki te przeważnie preferują żerować w domach z owego powodu, iż są w stanie przeniknąć do środka drewna przez poddaną impregnacji warstwę, zatem pozostawiają wielkie spustoszenie. Usterki na drewnie zdają się być widoczne dopiero po dłuższym czasie, na początku żerowania może być trudne do zauważenia.Powiązane słowa: