Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Jak poprawnie wykonać taras?

Najczęściej zdarza się, że podczas budowy domu wykonawcy od razu wylewają betonową płytę tarasową. W jaki sposób można ją jeszcze wykończyć, jeśli nie pragniemy bądź nie możemy posiadać tam płytek ani desek? Jednym z łatwiejszych wyjść jest jej pomalowanie szczególną farbą do betonu. Na rynku jest dużo materiałów oddanych na powierzchnie tarasów plus balkonów, nadających im szczelność, kolor odmienny aniżeli szary.

Artykuły tego rodzaju trzeba nanosić na oczyszczoną oraz zagruntowaną powierzchnię płyty betonowej, luźne elementy i stare posadzki epoksydowe należy usunąć, a ubytki uzupełnić zaprawą naprawczą. Na tarasy polecane są głównie posadzki żywiczne. Są one odporne na emitowanie UV, uniwersalne a ponadto, dzięki specjalnym dodatkom, są ognioodporne. Ponadto powinny to być przede wszystkim powłoki grube, nanoszone w kilku, oddzielnie przygotowywanych warstwach.

Na posadzki żywiczne musimy zerknąć w dwojaki sposób. Z jednej strony będzie to aspekt estetyczny, taki który wpływa na nasze zainteresowanie daną posadzką, cieszy oko jak również sprawia, iż dobrze czujemy się we wnętrzu, gdzie została wykonana. Z drugiej natomiast strony bardzo znaczące są walory użytkowe, jakież cechują posadzkę a także określają, jak będzie się sprawowała podczas codziennego stosowania. Technika ich wytworzenia, bez względu na producenta, jest dość skomplikowana i wymaga nie tylko profesjonalnej wiedzy na ich temat, ale także szczegółowych narzędzi.

Żywice to przede wszystkim właściwe proporcje, warunki atmosferyczne, wysoka temperatura, przerwy technologiczne. Jakikolwiek błąd popełniony w warstwach niższych odbije się na następnych powłokach, potrafią to być ubytki w formie widocznych nierówności czy może wady mechaniczne, jakież zrobią odpadanie, pękanie powłok itd.Powiązane słowa: