Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Jak udekorować swoje mieszkanie małym kosztem?

Otoczenie, w którym żyjemy jest znaczące dla naszego samopoczucia, tak samo jak dieta plus ćwiczenia. Przestrzeń, w której przebywamy wpływa na nasz nastrój oraz postępowanie. Jeśli przestaniemy dbać o swój dom to tak, jakbyśmy przestali dbać o własne szczęście.

Jedną z najprostszych oraz najkorzystniejszych zarazem maksym dekoracji jest norma – mniej oznacza więcej. Cóż poczynić, kiedy po wielu latach nazbierało się sporo różnych pamiątek na naszych regałach? Ciekawym wyjściem jest aranżacja według kolorów, materiału, epoki, motywu, terenu pochodzenia. Różnice w obiektach zdołają zawierać jeden czynnik wspólny np. ozdobne kwiaty. Warto dodać, że różne struktury mogą podkreślać wygląd pojedynczych przedmiotów. Samodzielnie wykonane ozdoby są alternatywą dla wszechobecnej wytwórczości artykułów codziennego użytku.

Bardzo warto jednakże wspominać, że istotą tzw. handmade, jak mozaika jest duża jakość a także walory artystyczne. Niemal w każdym mieście natrafiamy markety a także stoiska sprzedające różnorakie ozdobne produkty ludzkiej ręki. W wielu miejscowościach żywa jest też tradycja organizacji jarmarków, na których udostępniane są różnego rodzaju rękodzieła. Oryginalność idąca w parze z estetyką i pragmatyzmem są to elementy współczesnej sztuki użytkowej, jakież w dużym stopniu decydują o jej dużej modzie. Dlatego także poniektóre przedsiębiorstwa z chęcią korzystają z pomocy artystów, jacy dostosowują swą ofertę do pojedynczych potrzeb konsumentów.

Na powierzchnię wybranego elementu dekoracyjnego profesjonalny artysta plastyk jest w stanie nanieść dowolny wzór, inspirowany osobistym pomysłem czy może propozycją konsumenta. Materiał utworzenia dekoracji winien naturalnie odpowiadać całkowitej aranżacji pomieszczenia, w jakiej zamierzamy ją umieścić.

Komentarze:

Jan
Witam, żaluzje tychy już miałam w mieszkaniu w bloku jednakże jadalnia znajdowała się od strony północnej. W nowym domku kuchnia znajduje się od południowej strony no i w dodatku od głównego wejścia. Nie mam pojęcia cóż zamocować w oknach - żaluzje albo rolety, cóż polecacie?Powiązane słowa: