Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Jaką bramę wybrać do jakiego ogrodu

Bramy do wjazdu są nie tylko zabezpieczeniem głównego wjeżdżania na naszą posesję, ale też jednym z fragmentów ozdobnych. Jest to 1 element na jaki zwracają uwagę odwiedzający nas znajomi. Brama musi więc być nie tylko wygodna, ale również być atrakcyjnym ornamentem, wydobywającym walory wizualne naszej działki. Nie można stanowczo wskazać, która brama okaże się najlepsza. Wybór odpowiedniej bramy jest zależny w głównje mierze od naszych potrzeb, a także od rozmiarów terenu oraz opis otoczenia.

Generalnie oferowane są dwa rodzaje bram od wjazdów: rozwieralna oraz przesuwająca się. Bramy rozwieralne mogą być jednoalbo dwuskrzydłowe. Generalnie te ostatnie sprawdzają się lepiej, albowiem są bardziej komfortowe i nie pozostają narażone na szybkie uszkodzenia. Bramy rozwieralne otwierają się na bok. Brama przesuwana każdorazowo posiada tylko jedno skrzydło, przesuwające się wzdłuż ogrodzenia. Uważa się, iż bramy wjazdowe, które najlepiej wypełniają warunki funkcjonalności i względów wizualnych są bramy kute. Zazwyczaj są one dwuskrzydłowe, uchylne. Ich dużą cechą plusową jest odporność na czynniki atmosferyczne czy mechaniczne uszkodzenia. Mogą one zostać zrobione na jednostkowe zamówienie albo kupione z seryjnej produkcji. W tym 1 przypadku mamy pewność, iż nasza brama będzie miała unikalny formę. Niestety bramy wyrabiane na zamówienie są bardzo kosztowne.

Bramy produkowane taśmowo pozostają dla nich tańszą opcją. Na samym trzeba jeszcze zadecydować czy chcemy mieć bramę wjazdową automatyczną czy otwieraną ręcznie. Bramy otwierane nie pozostają ciężkie, więc ich użytkowanie nie powinno sprawić problemu. Tymczasem jeżeli nierzadko użytkujemy auta, bardziej komfortowym wyjściem pozostanie brama automatyczna, otwierana za pomocą pilota.Powiązane słowa: