Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Jaki wybrać prezent na święta?

Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia czy też urodziny bliskiej osoby, praktycznie każdy za nas ma dobrze bliski problem. Mniejszy lub większy, ale problem. Krążące po głowie zapytanie ‘cóż kupować’ nie daje spokoju. Odwiedzając sklep prezenty, należy nie zapomnieć o paru maksymach dotyczących zakupów: - Jeżeli nie poszukujesz upominku dla kolekcjonera, nie zakupujcie tzw. durnostojek, jakie tylko będą zbierać kurz.

Takiego typu rzeczy potrafią okazać się kłopotliwe dla kolejnego właściciela. Nie podobają się, nie są przydatne, jednak nie chce ich wyrzucić by nie poczynić przykrości darczyńcy - Nie zakupujcie żywych zwierząt. Kiedy nawet ktokolwiek planuje taki zakup, pozwól by sam wybrał sobie przyjaciela. Między człowiekiem a zwierzęciem, również musi być ‘to coś’, jakiego my nie potrafimy odszukać. Zwierzak podarowany nieodpowiedniej osobie jest to najgorsza z możliwych dla niego opcji. - Gdy wasze relacje nie są zażyłe, nie kupuj osobnych prezentów. Pewne z nich mogą być źle odebrane, a nawet zdołają spowodować przykrość. - Uważaj przy wybieraniu kosmetyków, a przede wszystkim perfum.

Gdy nie znasz ulubionego zapachu, osoby którą raczysz obdarować, jest niemal pewne, iż nie trafisz w jej upodobania. W najlepszym przypadku, upominek trafi do kompletnie obcej ci osoby. - Daruj se zakup skarpetek, majtek, krawatów, kubków i ramek na zdjęcia. Te warianty są już tak przestarzałe, iż powinny być karalne. Chyba, iż kogoś nie lubisz i pragniesz to demonstracyjnie pokazać.

Także, zastanów się 2 razy, zanim wydasz niepotrzebnie pieniądze. Podarunek powinien być trafiony, kupowany z sercem a ponadto przeznaczony dla konkretnej osoby. Stosując się do podanych instrukcji, ciężej będzie popełnić faux pas przy wybieraniu .Powiązane słowa: