Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Jakie przetwory robimy na zimę?

Wyśmienity smak plus zapach oraz żywy kolor przypominający lato. Fantastyczne do tortu, deserów a dodatkowo naleśników. Słodkie a ponadto zdrowe oraz wytrawne ulepszą i urozmaicą niemal każdy obiad. Przetwory z warzyw i owoców, chociaż są pracochłonne, sprawiają, ze nasza spiżarnia nabiera smaków.

Zawsze łatwiej bedzie nabyć dżem lub powidła w sklepiku, lecz czy wiemy co one tak naprawdę zawierają? Jak zacząć? Najlepiej interesować się cóż uwielbia rodzina. Jeżeli są to dżemy, a posiadamy domek z niemałym ogrodem, można zasiać warzywa i posadzić poniektóre owoce, np. maliny czy jagody. W tym przypadku rewelacyjnie sprawdza się borówka amerykańska. Dżem z niej jest smaczny, słodki, zdrowy i prosty w przygotowaniu. Jak pozyskać sadzonki? Wystarczy wpisać w sieci frazę: " borowka amerykanska sadzonki " i znajdziemy dużo możliwości wyboru.

To samo z warzywami, parę grządek z cukinią, marchewką i kapustą a już posiadamy pyszne sałatki do obiadu – kolorowe i przede wszystkim zdrowe. Każdy potrafi zrobić przetwory W sieci internetowej można znaleźć ogrom blogów kulinarnych, przepisów oraz vlogów, które pokazują „krok po kroku” jak dokonać sałatkę, zalewę czy może dżem czy powidła. W zależności od naszej ambicji bądź pomysłowości wyszukamy coś dla siebie, żeby potem móc się cieszyć smakiem słodkiego dżemu z borówki amerykańskiej czy sałatki wykonanej z kapusty i marchewki, jakie zdecydowanie najlepiej smakują wtedy, jeżeli za oknem pada deszcz lub jest szaro i ponuro. To się opłaca ! Wyobraź sobie jaki podziw wzbudzisz kiedy rodzina zachwyci się Twoimi przetworami a także jak dużo zaoszczędzisz utrzymując lato w słoikach.

Jeżeli sama posadzisz swoiste owoce bądź warzywa - ich koszt okaże się nieduży. Jeśli latem kupisz produkty to z całą pewnością zrobisz to wtedy gdy są ogólnie osiągalne, czyli ich koszt jest znacząco mniejszy niżeli „nowalijek” - znowu oszczędzasz. Wyraźnie najwięcej kosztują przetwory gotowe zdobyte w sklepie – czasami przewyższają wartość tych, wykonanych przez Ciebie znacznie. Oprócz tym, wiesz co w tym słoiku jest i że są to naturalne owoce i warzywa a nie konserwanty zachowujące kolor plus smak. To znakomite uczucie kiedy w spiżarce czy piwnicy pysznią się barwne słoiki ze imponującymi przetworami. Ładnie gromadzone radują oko wszelakiej Pani domu, smakują dzieciom a także osładzają dokuczliwe zimowe dni.Powiązane słowa: