Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Jakie zabawki mają najlepszy wpływ na rozwój dzieci?

Z dużej liczby badań wynika, iż zabawy konstrukcyjne, takie jak klocki i pokrewne, doskonale stymulują rozwój w dzieciństwie. Osoby, które za małolata bawiły się np. klockami konstrukcyjnymi posiadają zwykle lepiej rozwiniętą wyobraźnie przestrzeni, są spokojniejsze i łatwiej rozwiązują problemy.

Gdy nasza pociecha buduje jakąś budowlę wedle instrukcji musi wykazać się dużą wytrwałością i determinacją w dążeniu do celu. Ponadto po zakończeniu zabawy czuje przyjemność z osiągniętego celu, wyrabia w sobie poczucie kontroli, czego nie dają pozostałe zabawki Mikołów.

Dodatkowo gdy dzieciak tworzy z klocków modele oraz budowle bez wyznaczonego planu, rozwija bardzo silnie swoją wyobraźnię przestrzeni, kreatywność oraz inne wartościowe zdolności. Jeśli nasze dziecko lubi zabawiać się klockami powinniśmy naturalnie wspierać je w jego zamiłowaniu.

Sporo jednostek wyznaje, że zabawki nie są obowiązkowe dla rozwoju dziecka, bo za bardzo limitują jego twórczość. Mimo iż jest w tym odrobinę prawdy, warto pamiętać, że niektóre zabawki mają wręcz przeciwstawne działanie i mogą nawet przyczynić się do odkrycia wspaniałego geniusza naszego dziecka.Powiązane słowa: