Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Korniki atakują, a ty szybko je zlikwiduj!

Istotnym problemem właścicieli starych domków okazują się być robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, a ponadto inne problemy które wiążą się z insektami. Szczególnie kolosalnym mankamentem okazują się korniki, które nierzadko uprzykrzają żywot posiadaczom ścian i podłóg wykonanych z drewna. Dowiedz się, jak z nimi walczyć.

Podstawa to wiedzieć, że korniki występują bardzo nie za często, aczkolwiek kiedy już zaczną bytować, są w stanie w szybkim tempie uszkodzić boazerię czy stworzoną z drewna podłogę. Patrząc na nie skojarzą się z czymś takim jak niewielkie chrząszcze, posiadają brązowy lub czarny koloryt skrzydełek. W drewnie nierzadko pojawiają się także inne insekty, takie jak kołatki, spuszczele i miazgowce. One są równie niebezpieczne. Z uwagi na to, że te owady są niezwykle drobne, ciężko jest je rozpoznać, dlatego robiąc samodzielne zabiegi, które zwalczą insekty w drewnie, w razie czego powinno się używać bardziej uniwersalnych środków.

Szkodniki drewna zwalcza się preparatami kontaktowymi z stosowną penetracją i długim okresem trwania na powierzchni. Są to środki, które nie jedynie niszczą szkodniki, jednakże także stawiają na to, aby nie powróciły do nas ponownie. Przewagę preparatów da się użytkować poprzez iniekcję, czyli wstrzykiwanie środka wewnątrz drewna. Dzięki temu substancje czynne w krótszym czasie docierają do szkodników i wykazują się wyższą skuteczność, wykazują błyskawiczne działanie.

W jakim miejscu przeważnie lęgną się korniki i inne szkodniki drewna? Ponieważ ostatnimi czasy naturalne drewno na podłogach albo ścianach nie ma aż tylu adoratorów, a najnowszej technologii środki impregnujące są niebywale mocno działające, nie za często da radę zobaczyć je w ledwo co zbudowanych mieszkaniach. Ich atak ukierunkowuje się częściej na raczej starszego typu budowle.Powiązane słowa: