Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Kupienie swojego mieszkanka to często długi jak również skomplikowany proces. Odkładanie gotówki, staranie się o pożyczkę, przeglądanie setki ogłoszeń w poszukiwaniu oferty najbardziej odpowiadającej naszym potrzebom. Na nieszczęście zazwyczaj zapominamy o najbardziej bazowych sprawach i środkach ostrożności. Koniecznie musimy skierować uwagę na lokalizację potencjalnego mieszkanka.

Zadajmy sobie pytania: czy znajdzie się względnie w okolicy, w której to przeważnie przebywamy: praca, szkoła, uczelnia i tym podobne. Sprawdź odległość od przystanków komunikacji miejskiej, częstotliwość kursowania, jak wiele czasu pochłania dojazd do przeważnie odwiedzanych miejsc. Jeśli poruszasz się pojazdem po mieście, zrób taki sam test. Gdy wiesz na co cię stać a także jakiego typu mieszkanie cię interesuje wybierz gmach. Czy ma być to miejsce w kamienicy, w nowym bloku bądź bliźniaku? Zwróć uwagę na wiek budynku oraz technologię, według jakiej pozostał on zbudowany. Dowiedz się kiedy budynek był ostatnim czasem remontowany, ocieplony, kiedy sprawdzono ostatnim czasem jego stan techniczny itd. Przyjrzyj się budynkowi z zewnątrz, sprawdź klatkę schodową oraz windę czy są zadbane.

O ile to możliwe umawiaj się na oglądanie mieszkania w dzień. Przy naturalnym świetle prościej ocenić jego ułomności jak również zalety, widzimy więcej znaczących dla nas detalów w jego bezpośrednim środowisku. Zwróć uwagę na rozkład pomieszczeń w mieszkaniu, czy przestrzeń jest użyteczna, czy rozkład ścian nośnych pozwoli na dokonanie ewentualnych zmian. Przeanalizuj standard mieszkanka. Gdy lokal żąda remontu, wykończenia pod klucz warszawa wykona za nas całą pracę.

Jednak rozsądnie jest zwrócić uwagę przed nabyciem mieszkania na stan podłóg, drzwi, okien jak również odmiennych elementów. Nie zapomnij dowiedzieć się o dostęp do miejskich mediów: centralnego ogrzewania, ciepłej wody plus zimnej.

Komentarze:

Lena
Popieram to w zupełności. Mam wielu przyjaciół, którzy kupowali mieszkania właściwie w ciemno, a następnie żalili się na nowe kłopoty. Ja przed zakupem swojego jakiegokolwiek mieszkania wolałam zawrzeć współpracę z specjalistami. W związku z tym biuro nieruchomości Kraków było doskonałym wyborem. Dziś mogę cieszyć się takim m4 jakie chciałam, bez zastanawiania się, czy na pewno nie przepłaciłam.
Kacper
Hej, jeżeli zechcemy zakupić mieszkanie to wszystko co zostało w tym miejscu zapisane jest prawdą - musimy skierować uwagę na mnogo czynników. Najgorzej jeśli pragniemy przeprowadzić się do innego miasta - to już jest kosmos! Przykładowo mieszkania Inowrocław to pociągające zestawienie nowoczesności oraz przytulnej atmosfery.
Natalia
Ten problem posiada dwie strony - i sprzedający jak i nabywający zazwyczaj nie są w stanie podpisać korzystnej transakcji. Dzisiaj sprzedaż mieszkań i ich nabycie nie są wcale takie łatwe oraz szybkie jak niegdyś. Dzisiaj obydwie strony umowy posiadają wymagania i słusznie: pokaźniejsza konkurencja oraz pokaźniejszy wybór.Powiązane słowa: