Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Kupuj odpowiednie drewno do kominka!

Perfekcyjne drewno kominkowe? Nie ma czegoś takiego! Wszystko zależy albowiem od twoich żądań oraz potrzeb. Pomyśl, czego oczekujesz. Jeśli będziesz dokonywał rozpalania kominka tylko raz po raz, by być w stanie szukać rozkoszy relaksując się patrząc na płomień, wybór lepiej padł na inne drewno, niż wtedy, gdy pragniesz, aby kominek zdał się być dodatkowo sposobem na czasowe ogrzewanie mieszkania. Czas, by poznać najlepsze gatunki drewna kominkowego i posiadaj wiedzę o tym, które nabyć stosownie do naszych wymagań.

Jednym z priorytetowych kryteriów zdaje się być to, że drewno do kominka powinno mieć pochodzenie z przetestowanego źródła. Nie odpowiednim drewnem będzie takie znalezione w lesie, nabyte u leśniczego, niewykorzystane cząstki z tartaków lub drewno pobudowlane. To najgorsze wyjście, z uwagi na to, że impregnaty oraz inne środki chemiczne szybko tworzą uszkodzenia komina. Wtedy korzystniej jest

powierzyć to odpowiedniej firmie. Dziś ofert jest naprawdę wiele, przykładowo oferują drewno kominkowe wyględy. Mają one bardzo niezłe propozycje, a co istotne, oferowane tam drewno zdaje się być niebywale wysokiej jakości. Co ważne, przedsiębiorstwa te oferują także niezwykle szybką dostawę pod nasze drzwi.

Jaki gatunek drewna sprawdza się najlepiej w kominku? Jeżeli pragniesz nim ogrzewać, najodpowiedniejszy będzie oczywiście grab. Ze wszystkich krajowych gatunków posiada najwyższą wartość opałową, również ze względu na niebywale mały udział kory – jedynie 7%. Daje jednak niezbyt efektowny płomień, zatem jeżeli myślisz o buzującym ogniu, koniecznie zdecyduj się na jesion, którego wartość opałowa jest nieco mniejsza. To twarde, o wysokiej kaloryczności drewno, ale bardzo ładnie się pali. Najbardziej rozpowszechnionym drewnem jest jednak dąb, który podczas palenia powoli puszcza olejki eteryczne, wydzielając bardzo przyjemny zapach.Powiązane słowa: