Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Narzędzia kuchenne

W wszelakiej kuchni znajdzie się miejsce na ulubione dodatki gastronomiczne, bez jakich trudno zobrazować sobie przygotowanie najprostszej potrawy. Pierwsze miejsce na liście praktycznych akcesoriów kuchennych bez wątpienia zajmują deski do krojenia a także noże. Tu dobór mamy dość potężny zarówno w jednej, jak i drugiej kategorii. Wybierając deskę kuchenną powinniśmy skierować uwagę na tworzywo z którego zostało wykonane.

Dziś najogromniejszą wziętością cieszą się deski bambusowe. Zrobione są z naturalnego bambusa są niezwykle porządne, błyskawicznie schną, dłużej utrzymują estetyczny wygląd oraz wykazują właściwości antybakteryjne i dezynfekujące. Mamy możność wybierać deski w kształcie prostokąta a także okrągłe, obrotowe czy zawierające różne udogodnienia – rowki zbierające wodę plus soki z pokrojonych produktów bądź antypoślizgowe zabezpieczenia. Noże także są istotnym detalem w kuchni, tak samo jak deska do krojenia.

Najświetniej zakupić zestawy noży, takie które miewają wszelakie konieczne do krojenia ostrza. Inny nóż posłuży nam do krojenia wędliny, zaś odmienny do obierania warzyw czy krojenia świeżego pieczywa. Wobec tego w każdym domu powinny odnaleźć się przynajmniej 3 noże – uniwersalny, z długim i szerokim ostro zakończonym ostrzem, nóż do obierania i krojenia warzyw oraz owoców, a także nóż z ząbkami do krojenia pieczywa. Równie ważne okazują się młynki do soli i pieprzu. W tym wypadku też mamy duży wybór owych dodatków gastronomicznych – różnicowe kolory albo tworzywa z jakich zostały wykonane.

Oczywiście nie moglibyśmy zapomnieć o formach do ciast. Najdoskonalej zdecydować się na formy najbardziej wszechstronne, a więc takie, jakie będą nam służyły do przygotowania kilku ciast równocześnie. Obowiązkowo w każdym mieszkaniu winna odszukać się prostokątna forma, okrągła forma na torty a ponadto do pieczenia babeczek.Powiązane słowa: