Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Ocieplenie domu

Zazwyczaj do ocieplania domu służą nam wełna mineralna bądź styropian. Artykułów do termoizolacji jest jednak znacznie więcej, natomiast pośród nich produkty pod odrębnymi względami nowatorskie albo niepowtarzalne. Prezentujemy parę nowoczesnych przedmiotów izolacyjnych i są możnością dla standardowych rozwiązań. Rokrocznie na nasz rynek przechodzą innowacyjne surowce ociepleniowe.

Jedne z nich to po prostu udoskonalone izolacje zwykłe, na przykład wełna o wyższej izolacyjności termicznej, styropian do nowego zastosowania. Pokazują się także elementy z całkowicie nowych materiałów, czasem o odmiennej formie a także sposobie układania. Raczej nie są zdolne zagrozić silnej pozycji którą posiada ocieplenie z wełny oraz styropianu, ale stanowią uzupełnienie propozycji i w licznych zdarzeniach potrafią się okazać alternatywą. Materiały izolacyjne do dociepleń domów, dachów i poddaszy to na przykład twarde płyty z okładziną.

Większość sprzedawców zna poliuretan z rozprężną pianką do uszczelniania okien i drzwi. Produkuje się z niego też płyty termoizolacyjne. Termoizolacja z połyskiem - rozjaśnianie cieplne odbija się od błyszczącej danej powierzchni, dzięki czemu możemy gromadzić izolacyjność termiczną budynku. Zjawisko odbicia promieniowania cieplnego wykorzystują metalizowane maty - cienkie oraz zwinięte w rolki niczym folia. Ich struktura jest warstwowa.

Aerożel, a więc izolacja z tlenku krzemu. Ma rekordowo innowacyjny współczynnik przewodzenia gorąca, może być przezroczysty, jest poręczny, natomiast jego porowatość dochodzi do 99%. Ów typ ogrzania użyty jest do budowli pojazdów i skafandrów kosmicznych, ale podbija też ogólnoświatowy rynek budowlany.Powiązane słowa: