Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Ogród i dom czekają na zmiany - sięgnij po formy do betonu!

Beton ostatnio stał się niezwykle będącą na czasie dekoracją różnego typu. Jest naturalny, nie wymaga zbytnio wiele pracy, bardzo plastyczny, więc można wytwarzać z niego całą masę rzeczy. Beton dekoracyjny przypadnie do gustu każdemu, kto pragnie mieć loft lub mieszkanie w stylu industrialnym, aczkolwiek nie tylko. To obecnie również często sięgamy po ten materiał do dekoracji domów jednorodzinnych albo ogrodów w nowoczesnych stylu.

Ozdobny beton posiada sporo różnych oblicz. Przeważnie bywa on w formie posadzki, która może być polerowana aż do efektu lustra. Warto aczkolwiek wiedzieć, iż beton to nie tylko podłoga – wręcz przeciwnie, da się zamontować go na ścianie. W tym przypadku niesamowicie sprawdza się w formie szorstkich kostek, które są w stanie imitować kamień lub cegły. Wówczas dobrze sprawdzają się formy do betonu – dają możliwość ukształtowania ciekawych „kamieni”, które są w stanie tworzyć na ścianie przepiękny widok. Beton jest szorstki, przez co sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między w ten sposób przygotowane, odlane w formie kostki da się włożyć również fugę, przez co ściana może wyglądać jeszcze efektywniej.

Ciekawym rozwiązaniem, które niejednokrotnie bywa w miejscach publicznych, na przykład kawiarniach oraz restauracjach umieszcza się również beton stemplowany. Także on wygląda jak nieregularny kamień i efekt ten da się zdobyć za pomocą specjalnej formy do betonu. Co więcej da się zrobić jedyną w swoim rodzaju płaskorzeźbę, która ozdobi ścianę pomieszczeń w stylu greckim bądź włoskim. Z odpowiednią formą sylikonową takie dekoracje możesz wyprodukować samodzielnie, aczkolwiek zdecydowanie lepiej takie działanie oddać w ręce profesjonalistów. Przez to będziesz pewny tego, iż ozdoba będzie zrobiona na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: