Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Owady i szkodniki drewna - wskazówka dla chcącego je rozpoznać

Owady w drewnie to nie dość spory kłopot. Są uprzykrzające nam życie i potrafi męczyć, co więcej mogą spowodować niezłe szkody w konstrukcji dachu, który jest drewniany drewna. Warto dodać niejednokrotnie odczuwamy trudności, by zdołać je zaobserwować w drewnie oraz znaleźć konkretne informacje ich dotyczące . Owady w drewnie, firma dezynsekcyjna , gazowanie drewna, spuszczel pospolity, kołatek domowy, dezynsekcja mikrofalami, korniki w drewnie, robaki i mącz – trudno odszukać odpowiednie wyjście z tej opresji w sieci, gdyż każde ze słów i opcje lubią się mieszać i łączyć. Z tego powodu pragniemy udzielić podpowiedzi, jakie szkodniki drewna mogły zaatakować twoje mieszkalne lokum.

Korniki w drewnie domowym zdarzają się całkiem rzadko, aczkolwiek to najbardziej znane szkodniki drewna. Nie przesadnio często mają szansę, by przecisnąć się przez poddane impregnacji części, tym bardziej, iż potrzebuje sporo miejsca, ponieważ kiedy żeruje wydrąża niewiarygodnie długie korytarze, więc deski podłogowe i krokwie czy inne fragmenty konstrukcyjne budynków przeważnie ich nie interesują. Za to dokładnie te elementy często zasiedlają 2 inne szkodniki drewna: spuszczela pospolitego i kołatka domowego. Jeśli twoje drewno nosi ślady szkodników, to możliwe, iż któryś z 2 gatunków zechciał u ciebie zamieszkać.

Spuszczele bywają spłaszczone, zdobywając długość na poziomie mniej więcej 2-3 cm. W skutek tego są świetnie widoczne, chociaż posiadają buro-brązowy kolor drewna. Kołatki jednakże – drugi popularny gatunek szkodników drewna – wykazują kształt niewielkich chrząszczy, ale bez specjalnej aparatury niełatwo to zauważyć, gdyż zdają się być minimalne – miewają zaledwie parę milimetrów długości. Szkodniki te zazwyczaj żerują w domach z tego powodu, iż są w stanie przeniknąć w głąb drewna przez zaimpregnowaną warstwę, zatem tworzą nam olbrzymie spustoszenie. Usterki na drewnie są możliwe do zauważenia dopiero po znacznym czasie, na początku żerowania może być trudno zauważalna.Powiązane słowa: