Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Owady i szkodniki drewna - wskazówka dla chcącego je rozpoznać

Owady w drewnie to nie dość spory kłopot. Bywają uprzykrzające nam życie oraz potrafi męczyć, co więcej mogą spowodować niezłe szkody w konstrukcji dachu, który jest drewniany drewna. Na dodatek możemy mieć trudności, by je spostrzec w drewnie oraz wyszperać odpowiednie informacje na ich temat . Owady w drewnie, firma dezynsekcyjna , gazowanie drewna, spuszczel pospolity, kołatek domowy, dezynsekcja mikrofalami, korniki w drewnie, robaki i mącz – to skomplikowany, by odszukać odpowiednie rozwiązanie w Internecie, gdyż każde ze słów i opcje mieszają się i łączą. Właśnie z takich przyczyn pragniemy udzielić podpowiedzi, jakie szkodniki drewna wymyśliły sobie coś takiego, by zaatakować twoje mieszkanie.

Korniki w drewnie domowym zdarzają się w sumie niezbyt często, mimo to to najczęściej kojarzone przez nas szkodniki drewna. Rzadko są w stanie przecisnąć się przez zaimpregnowane części, tym bardziej, iż wymaga niemałą przestrzeń do bytowania, gdyż kiedy żeruje tworzy wybitnie długie korytarze, zatem deski podłogowe i krokwie czy inne fragmenty konstrukcyjne budynków zazwyczaj ich nie interesują. Za to dokładnie te elementy przeważnie zajmują dwa inne szkodniki drewna: spuszczela pospolitego i kołatka domowego. Jeśli twoje drewno nosi ślady szkodników, to możliwe, iż któryś z dwóch gatunków zechciał u ciebie mieć swoje miejsce bytowania.

Spuszczele bywają spłaszczone, ich długość wynosi około 2-3 cm. W skutek tego są doskonale widoczne, chociaż mają buro-brązowy koloryt drewna. Kołatki za to – drugi popularny gatunek szkodników drewna – wykazują kształt małych chrząszczy, lecz bez specjalnej aparatury trudno to zaobserwować, bowiem zdają się być minimalne – miewają ledwo co kilka milimetrów długości. Szkodniki te przeważnie preferują żerować w domach z tego powodu, że mają możliwości, by przeniknąć do środka drewna przez poddaną impregnacji warstwę, więc tworzą nam wielkie spustoszenie. Usterki na drewnie zdają się być widoczne dopiero po znacznym czasie, na początku żerowania może być trudne do zauważenia.Powiązane słowa: