Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Pellet - dobry, by ogrzewać eko

Pellet to mające narastającą popularność paliwo, które nadaje się ogrzewania. Cieszy się popularnością przede wszystkim w przypadku firm oraz różnych instytucji, aczkolwiek coraz chętniej sięga się po niego również(, by ogrzewać domki jednorodzinne Zdobyte uznanie zawdzięcza dwóm kluczowym czynnikom – okazuje się być nieobciążający ekologii i ekonomiczny. A co więcej naprawdę komfortowy. Czy można chcieć więcej?

Pellet stopniowo zdobywa swoją popularność w całej Europie, zarówno ze względu na ekologiczny sposób pozyskiwania, jak i na niemałą wartość energetyczną -19 500 kJ/kg. Używanie pelletu to zatem niesamowity sposób, by ogrzać dom szybciej niż można myśleć, że tak się da, co więcej naprawdę wydajne, gdyż do utrzymania temperatury wystarczy go mniejsze ilości. Pozwala także na zminimalizowanie uciążliwości czyszczenia w piecu, ponieważ jest to czysty materiał opałowy oraz daje bardzo niewiele popiołu – 0,5%. Jednocześnie popiół ten udaje się użyć i nie musimy płacić za jego wyrzucenie na wysypisku – oddziałuje jak najlepszej jakości nawóz do trawnika. Poprawnie wyprodukowany pellet nie wytwarza też dwutlenku węgla.

Produkt ów został zrobiony z trocin drzewnych, zatem jest to paliwo wytwarza się bez konieczności wyczerpywania zasobów naturalnych. To po prostu odpad z tartaków i innych zakładów przetwarzających drewno. Ażeby jednak zdołać cieszyć się tymi niepodważalnymi zaletami, trzeba skierować uwagę na to, iż powinien zostać zakupiony w sprawdzonej firmie. Dostrzega się ich niezwykle wiele, kiedy chodzi o materiały opałowe i pellet kwirynów oferuje niezwykłą jakość.

Pellet niebywale bez problemów się rozpala i spala się proporcjonalnie, oddając mnóstwo ciepła. Jest to wywołane tym, że posiada on postać malutkich bryłekpowstałych ze sprasowanych trocin. Ich długość nie przekracza 2-3 centymetrów.Powiązane słowa: