Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Pierwsza przejażdżka na rowerze

Nauka jazdy na rowerze stanowi wyzwanie z którym ściera się niemal każdy ojciec. Na co zwrócić uwagę, ażeby ten proces przebiegł bezproblemowo oraz bez zbytecznych szkód dla naszego malca?

W pierwszej kolejności wypadałoby oczywiście załatwić ochraniacze i kask. Najpospolitsze skaleczenia odnoszone podczas jazdy na rowerze to obtarcia kolan i łokci. Chociaż skaleczenia głowy zdarzają się względnie rzadziej, osłona owej części ciała jest oczywiście bardzo potrzebna. Pospolite są za to różnego rodzaju potłuczenia, dlatego warto przemyśleć kupienie szczególnych spodenek łagodzących upadki.

W zgodzie z zasadą jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz, powinniśmy najzwyczajniej pozwalać małolatowi wolno wykonywać kolejne kroki, nie zważając na małe wywrotki. Należy niemniej jednak być uważnym, przede wszystkich w początkowym etapie nauki, żeby dziecko nie odjeżdżało od nas za daleko. Ciekawym pomysłem jest zamontowanie z tyłu siodełka drewnianego kija.

Statystycznie bardziej obiecujące efekty podczas nauczania uzyskują dzieciaki, które miały w przeszłości styczność z pojazdami trójkołowymi, takimi jak chodliwy smart trike. Mimo iż są to raczej zabawki, niż rzeczywiste bicykle dziecko ćwiczy na nich prawidłowe mięśnie a także zaznajamia się z kierowaniem pojazdów zanim dorośnie do tego, aby lepiej łapać równowagę.

Tak naprawdę uczenie jazdy na rowerze nie może być aktywnością trudną, bowiem proces ten najświetniej odbywa się w sposób naturalny, przy nieznacznej ingerencji instruktora. Trzymając się powyższych zasad na pewno nauczycie swojego najmłodszego jazdy na jednośladzie bez znacznych utrudnień.Powiązane słowa: