Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Policzmy szybko, co trzeba wliczyć w koszta studni głębinowych

W Polsce jednogłośnie powiemy, że najbardziej popularnym rozwiązaniem są wodociągi, jednakże spora grupa osób decyduje się na kopanie studni głębinowej. To wyjście na pierwszy rzut oka może nie wydawać się zbytnio czymś korzystnym, z uwagi na to, że studnie głębinowe to wydatek oraz dość duża inwestycja. Jednakże wychodzi na światło dzienne, iż to się opłaci. Dowiedz się, jaki duży koszt możesz ponieść stawiając studnię głębinową i czy faktycznie może przyczynić się do oszczędzania.

Dowiadujemy się, iż studnie głębinowe to sposób, aby oszczędzić sporo pieniędzy… aczkolwiek to dopiero w perspektywie długoterminowej. Dochodzi do tego, gdyż tak naprawdę zda się to być wysiłek finansowy jedynie na początku, który może nas odciążyć w comiesięcznych wydatkach na rachunki za wodę. W tej chwili studnie głębinowe są wiercone na głębokość przynajmniej tych 10 metrów, w nich zakłada się fachowe pompy. Sam sprzęt może nieźle kosztować, lecz dzięki temu do podlewania ogrodu, a niekiedy do mycia się możesz wykorzystywać wodę z głębinowych pokładów w ziemi.

Własna studnia tak czy siak kosztuje. Jeden metr odwiertu to wydatek wysokości 260-280 złotych, więc samo wiercenie może może przekroczyć budżet szacowany na 3000 zł. Prócz tego oczywiście będziesz miał koszt rur i, największy, pompy głębinowej, która może kosztować więcej aniżeli 1500 złotych. To dopiero początek, bowiem mamy jeszcze koszt zbiornika hydroforowego. I już – możesz pobierać wodę i to w sumie bez żadnych kosztów. Tak to zostało powiedziane, ponieważ zostaniesz zobowiązany do tego, by płacić za prąd, który zasila pompy głębinowe. To aczkolwiek nie jest spora sumka – kilkadziesiąt groszy dziennie, które nie da Ci tego przesadnio odczuć. Jednocześnie jednak znacznie obniżą się rachunki za pobieranie zimnej wody, więc taka inwestycja zdecydowanie zda się być dobrą i zaczniesz mieć zyski po paru latach.Powiązane słowa: