Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Popularne rasy psów w Polsce

Strasznie trudno oszacować ilość ras występujących w Polsce. Nie ma bowiem, obowiązku rejestracji każdych psów, więc też ciężko dokładnie wyliczyć, jakie rasy w naszym kraju są najbardziej popularne. Owczarek niemiecki to numer 1 wśród ras wybieranych przez Polaków. Nic dziwacznego, w końcu owczarek niemiecki to już u nas pies kultowy.

Zapisał się w pamięci pokoleń jako fantastyczne inteligentny lecz również nieustraszony Szarik z "Czterech pancernych" a oprócz tego Cywil z "Przygody psa Cywila". Mało jaka rasa dorównuje owczarkowi niemieckiemu pod aspektem szybkości uczenia się oraz wytrzymałości, zatem tak chętnie używa się go do rozkazów specjalnych. Przyszli właściciele owczarka niemieckiego powinni jednak zważyć na to, że wpuszczają do domu dopiero nieoszlifowany diament.

By mieć drugiego Szarika, należy poddać psa szkoleniu a także zadbać o jego rozwój intelektualny i ruchowy. Hodowla charcików włoskich od niedawna są niebywale modne w naszym kraju. Jesteśmy w stanie traktować go jako okaz gracji i dystynkcji. Żyją w zgodzie z innymi domownikami, błyskawicznie go wychować albowiem nieustannie dąży do zaimponowania swojemu panu. Ten pies jest urodzonym biegaczem ze sporą ilością energii. Przeto również kocha spacery. Yorkshire terier, a więc York - ze względu na swoje niewielkie gabaryty jest to pies wspaniały do mieszkania w bloku. Ma nieodparty urok odwiecznego szczeniaka, jakiego chce się cały czas przytulać, czesać a ponadto bawić się z nim.

Jest to pies pod niejednymi względami wspaniały - wszędzie się zmieści, jest w miarę prosty w utrzymaniu, uwielbia zabawę, bez trudu przywiązuje się do właściciela, dobrze znosi obecność dzieciaków i należy do tzw. ras hipoalergicznych, gdyż ma włosy zamiast sierści.

Komentarze:

Zuzanna
Wielbię pieski i od licznych okresów hoduję Owczarki Niemieckie Długowłose Hodowla jest skomplikowana w utrzymaniu, jednakże warto. Pieski są kochane, dostają sporo nagród i zdołają pochwalić się ślicznym miotem. Zdołam poświadczyć, że są to nadzwyczaj cwane psiaki i być może nie bez przyczyny tresowane dla przykładu poprzez straż.Powiązane słowa: