Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Poznaj wymagania i podstawy dotyczące pielęgnacji derenia białego

Dla pasjonatów krzewów dekoracyjnych, dereń biały jest z pewnością tą z najbardziej inspirujących propozycji. Jest to niezwykle dekoracyjna roślinka, która świetnie wygląda w każdym ogrodzie. Dowiedz się, jakie są wymagania derenia białego oraz w jaki sposób troszczyć się o tak niezwykłą roślinę.

Dereń biały tak nazywany jest krzew, który charakteryzuje się szybkim wzrostem. Jego pędy wykazują tendencje do tego, by się pokładać, do tego potrafią również powoli przyrastać się do ziemi. Cała roślina jest w stanie osiągnąć niekiedy 3 metry wysokości, jednak dochodzi do tego, iż w uprawie w rodzimych warunkach klimatycznych najczęściej ma nieco mniej wysokości. Jest sens wiedzieć, że dereń biały to roślinność, która zdobi nasze otoczenie przez calutki rok. Przede wszystkim perfekcyjnie prezentują się jego zakolorowane na czerwono pędy, które pięknie wyglądają nawet zanim pojawią się liście. Aczkolwiek najpiękniejszą dekoracją tych roślinności zdają się być właśnie liście – jajowate, w odcieniach ciemnej zieleni, przebarwiają się jesienią na niepowtarzalny, karminowy koloryt. Niewielkiej wielkości kwiaty i zabarwione na niebiesko owoce także dokładają swoje trzy grosze do wyglądu calutkiej rośliny.

Uprawa derenia białego nie jest skomplikowana. Krzew lubi zwłaszcza gleby wilgotne albo minimalnie podmokłe i właśnie z tego powodu cieszy się takim powodzeniem – jest niewiele roślinności, które dobrze rosną w takich warunkach. Jego dodatkowym plusem jest to, iż zdaje się być totalnie odporny na suszę oraz zimno. Opłaca się jednak obtulić go na okres zimowy, a przynajmniej zabezpieczyć system korzeniowy tworząc kopczyk ziemi, liści albo zabezpieczenia agrowłókniną. Dobrze znosi też te najostrzejsze cięcie, przez co bez obaw udaje się go zmniejszać. Nie wymaga podlewania, chyba że podczas długotrwałych susz, ale niesamowicie sprawdzi się okresowe zasilanie od czasu do czasu, gdy trwa sezon wegetacyjny.Powiązane słowa: