Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Pranie i czyszczenie

Pranie dywanów jest to rzekomo niebywale łatwa czynność. Praktyka jednak pokazuje, że ażeby z powodzeniem oczyścić dywany musimy mieć należytą wiedzę na temat materiałów z jakich są wytworzone, a także znać rozmaitego rodzaju sposoby i mieć należyte środki chemiczne na usunięcie wszelkiego typu zabrudzeń.

Dywany a także wykładziny o średnim stopniu zabrudzenia potrafimy z powodzeniem uprać w pralni stacjonarnej jak i u klienta w domu poprzez specjalistyczne firmy. Sposób, który użyty jest do prania średnio zabrudzonych dywanów oznacza się metodą ekstrakcyjną oraz charakteryzuje się tym, że zamoczeniu ulega zaledwie runo dywanu, osnowa (spód dywanu) zostaje totalnie suchy.

Metoda ekstrakcyjna składa się z trzech zasadniczych etapów: 1) niezwykle kompletne odkurzenie dywanu, połączone z lekkim trzepaniem za pomocą elektro czy może turbo szczotki. 2) nałożenie oraz wtarcie w głąb runa dywanu środków które mają za zadanie rozpuszczenie wszelakich zanieczyszczeń. Środki takiego rodzaju oznaczane są potocznie nazwą prespray. Zazwyczaj są to niebywale mocne normy o współczynniki PH od 11 do 13. 3) wypłukanie za pomocą sprzętu ekstrakcyjnego brudu rozpuszczonego w poprzednim etapie. Dywany, które są niebywale brudne zaleca się odnieść do pralni stacjonarnej. Pozwoli to na poddanie ich niebywale dokładnemu czyszczeniu jakie oznacza się mianem „pranie na wskroś”. Takie Czyszczenie dywanów Wrocław składa się głównie kąpieli dywanu w basenie ze środkiem piorącym.

Czas kąpieli dywanu w specjalistycznym basenie zależy przede wszystkim od stopnia zabrudzenia a także wariantu materiału z którego dywan został zrobiony. W czasie kąpieli dywan zostaje poddany kilkakrotnemu szorowaniu za pomocą specjalnej szczotki. Po kompletnym wyschnięciu dywany są znowu odkurzane i szykowane do odbioru.Powiązane słowa: