Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Przysmak na każdą porę roku

Na sklepowych pułkach jest niezwykle dużo różnych smakołyków oraz delicji. Wszystkie wyglądają smakowicie i zaledwie wystarczy mała chwila by w końcu ulec im. Jednak w dzisiejszych czasach nie wiemy, co producenci włożyli do owych przysmaków.

W takiej sytuacji chyba lepiej jest samodzielnie przygotować smaczny oraz słodki przysmak dla całej rodziny. Chyba każdy ma chęć na smaczne, chrupiące oraz ciepłe gofry z owocami, albo w wariancie dla łakomczuchów z cukrem pudrem lub polewą. Ale gdzie zimową porą można znaleźć gofry? Cóż, porą letnią, znaleźć kawiarenkę nie trudno, bardzo duża ich ilość znajduje się na deptaku, w centrum miasta. W zimie możemy szukać w różnych kawiarenkach lub jeździć po parkach rozrywki, ale czy dla jednego gofra się opłaca? Na szczęście nie musimy tułać się po zabawach na dworze, czy kawiarniach żeby zjeść ten przysmak.

Dzisiaj można wybrać się do sklepu z artykułami AGD albo poprzez stronę internetową zamówić i kupić gofrownicę. Jest to sprzęt kuchenny zasilany prądem elektrycznym, które jak jego nazwa wskazuje służy do pieczenia właśnie gofrów. W sprzedaży można je kupić o sile grzania między 700, a 1300 watów. Często gofrownica zaopatrzona jest w powłokę teflonową znajdującą się na płytkach grzewczych. W taki sposób nasze gofry uchronione są przed przywieraniem oraz nadmiernym przypiekaniem. W zależności od typu i wielkości naszej gofrownicy, ilość gofrów smażonych w tym samym czasie wynosi pomiędzy 2 – gdy są prostokątne do 5 – w przypadku serduszek.

Producenci oferują bardzo duży wybór różnej wielkości, mocy oraz rodzaju sprzętów, które jednoznacznie zachęcają nabywców interesującymi kształtami gofrów. Można wybrać tradycyjne prostokątne gofry, złączone serca, czy całkiem awangardowe wyglądające jak twarze bohaterów animowanych bajek. Dobierając do tego odpowiedni przepis możemy cieszyć się goframi niezależnie od pory dnia i roku.Powiązane słowa: