Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Robaki w drewnie – poznaj najpowszechniejsze szkodniki

Robaki w drewnie to nie tylko powszechne korniki, które zresztą niezbyt często można spotkać w w domkach oraz mieszkaniach w naszym kraju. Aczkolwiek szkodniki drewna to problem nie tylko starych domów, przez to, że duża część z nich jest w stanie przemieścić się przez poddaną impregnacji warstwę do środka drewna. Jest to nie mały kłopot, dlatego też, że niemała grupa robaków lubi atakować również elementy tworzące konstrukcje domów, {do których należą|do których warto zaliczyć|jak krokwie bądź belki.

Likwidacja robaków nie zdaje się być jednakże takie proste. Podstawowym krokiem powinno być odszukanie i rozpoznanie gatunku, który prowadzi do spustoszenia w twoim domu. Nie jest to aż tak proste, gdyż wyszukiwanie informacji z sieci niejednokrotnie niesie z sobą szereg słów, które dla laika wydają się brzmieć wręcz odstraszająco: robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy, które żerują w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, ozonowanie Gdynia, fumigacja Gdańsk, zwalcz – to wszystko wpływa na to, iż trapienie się z tymi insektami zdaje się być doprawdy totalnie uciążliwa.

Zechciej też byś świadom tego, że szkodniki drewna to nie jedynie korniki, aczkolwiek to właśnie one okazują się być najbardziej powszechne. Jednak one wolą drzewa i powalone konary, niezbyt często zapędzają się do domów. Szkodnikami, które niszczą meble, ściany oraz podłogi, a szczególnie części tworzące konstrukcje dachu albo domu, to spuszczele i kołatki. Oba owady lubią drążyć korytarze w drewnie oraz żerować w jego wnętrzu, przez co może dojść do tego, że zorientujesz się dopiero, gdy wewnętrzne części zdadzą się już bardzo zniszczone.

Nie wystraszą się nawet środków impregnujących, potrafią przejść do środka pod warstwę zabezpieczającą. Wtedy lepiej jest zdać się na bardziej doświadczoną firmę zajmującą sie dezynsekcją, która usunie owady.Powiązane słowa: