Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Rozpoznaj bez problemu owady i szkodniki drewna

Owady w drewnie to nie dość spory problem. Bywają uprzykrzające nam życie i potrafi męczyć, ponadto potrafią zrobić ogromne szkody zwłaszcza w konstrukcji dachu, który jest drewniany drewna. Na dodatek niejednokrotnie odczuwamy trudności, by zdołać je zaobserwować w drewnie oraz wyszperać stosowne informacje na ich temat . Owady w drewnie, firma dezynsekcyjna , gazowanie drewna, spuszczel pospolity, kołatek domowy, dezynsekcja mikrofalami, korniki w drewnie, robaki oraz mącz – to niełatwe, by wyszperać odpowiednie wyjście z tej opresji w sieci, gdyż te wszystkie słowa i opcje mieszają się i łączą. Właśnie z takich przyczyn pragniemy udzielić podpowiedzi, które ze szkodników drewna wymyśliły sobie coś takiego, by zaatakować twoje mieszkanie.

Korniki w drewnie domowym pojawiają się całkiem rzadko, aczkolwiek to najczęściej kojarzone przez nas szkodniki drewna. Rzadko są w stanie przecisnąć się przez poddane impregnacji części, tym bardziej, iż potrzebuje niemało miejsca, gdyż kiedy żeruje drąży niewiarygodnie długie korytarze, zatem deski podłogowe i krokwie czy inne elementy konstrukcyjne domów raczej ich nie interesują. Za to dokładnie te elementy przeważnie są zajmowane przez 2 inne szkodniki drewna: spuszczela pospolitego i kołatka domowego. Jeżeli twoje drewno nosi ślady szkodników, prawdopodobnie to któryś z dwóch gatunków postanowił u ciebie zamieszkać.

Spuszczele bywają spłaszczone, dochodząc długości mniej więcej 2-3 centymetrów. Dzięki temu zdają się być niesamowicie widoczne, mimo że posiadają buro-brązowy koloryt drewna. Kołatki natomiast – drugi powszechny gatunek szkodników drewna – wykazują kształt malutkich chrząszczy, ale gołym okiem trudno to zaobserwować, bo są minimalne – mają ledwo co parę milimetrów długości. Szkodniki te często żerują w domach z owego powodu, że mają możliwości, by przeniknąć w głąb drewna przez poddaną impregnacji warstwę, zatem tworzą nam olbrzymie spustoszenie. Usterki na drewnie są możliwe do zauważenia dopiero po znacznym czasie, na początku żerowania może być trudno zauważalna.Powiązane słowa: