Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Rynek współczesnych zabawek

Wiele naszych podopiecznych nie potrafi bawić się bez niczyjej pomocy. Myśleliście kiedyś z czego to wynika? Co jest źródłem tego typu zachowania? Podpowiem Wam, że zwykle jest tak za sprawą zabawek. Tak, dokładnie - zabawek. 

Jeszcze do niedawna dobór zabawek dla dzieci przedszkolnych był znacznie utrudniony. Mimo to z upływem kolejnych lat sytuacja diametralnie się zmieniła. Współcześnie rynek obfituje w zabawki, które "wyręczają" dziecko. Na przykład - w przeszłości dzieciaki zabawiając się na podwórku w dom, naczynia robiły z brystoli/wolnych słoików/kubków i podobnych rzeczy. Ówcześnie dzieciaki już nie są zmuszone wytężać swojej kreatywności - mają gotowe garnki, prawie że identyczne z naczyniami ze świata dorosłych. 

Tak samo jest z bardziej chłopięcymi rozrywkami - teraz już nikt nie tworzy łuku z kawałka sznurka oraz kijka. Dzisiaj nabywamy wszystko w niemal każdym sklepie. Teraz są wszak plastikowe kolty, inspirowane na autentycznych, a do tego kapiszony, które wywierają efekt niemal identyczny do naboi i pozostałe dziwaczne zabawki Tychy. Potrafią nawet wyrządzić poważną szkodę. A laptopy dla dzieci? Nie są to w sumie oryginalne urządzenia, z pojemnością, mocą obliczeniową i innymi elementami elektronicznymi, lecz designem przywołują na myśl te rzeczywiste. W jakim celu kilkuletniemu maluchowi takiego rodzaju zabawka? Jeszcze się w trakcie życia przy notebooku nasiedzi... 

Tego typu uciechy psują w maluszkach imaginację, pomysłowość oraz chęć badania świata. Młody człowiek powinien samodzielnie eksplorować swoje środowisko. Wszystko jak najbardziej w ramach rozsądku. Miej to na uwadze w trakcie następnych zakupów oraz postaraj się o to, ażeby Twoje dziecko już się więcej nie nudziło.Powiązane słowa: